آشپزآنلاین، بزرگترین سایت آشپزی ایرانی
تماس با ما تبلیغات اعضاء آشپزآنلاین تالار گفتگو لیست غذا آشپزآنلاین
نام کاربری
رمز عبور

با عضویت در آشپزآنلاین از امکاناتی چون داشتن صفحه شخصی، آلبوم عکس ، دوستیابی و مشارکت در همه بخش های آشپزآنلاین برخوردار خواهید شد

آخرین وبلاگ های به روز شده
 
   
     
داغ ترین پست های 24 ساعت گذشته
 
 
     
پست های مشابه
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
     


وبلاگ بهاره بهاری
ماسکهای گياهی مربوط به مو:

ماسک براي تقويت مو ، بلند نگه داشتن ، نرم کردن و حالت دادن
هر نوع مويي احتياج به تقويت دارد و براي آنکه بهترين وضعيت را به خود بگيرد و خوش حالت و در عين حال نرم و لطيف باشد بايد به آن رسيدگي شود. که براي اين کار مي توانيد از يکي از راه هاي زير استفاده نماييد:يک ليوان برزگ را در سه ليوان آب جوش به مدت 1 ساعت خيسانده سپس با حرارت ملايم به مدت چند دقيقه بجوشانيد و دم کنيد. ماسک اين مايع فوق العاده براي نرم کردن پوست و حتي چروک صورت موثر است و اگر موها را با آن ماساژ دهيد براي تقويت موي سر بسيار مفيد است.

يک شيشه ماءالشعير را باز کرده و در هواي آزاد بگذاريد تا طعم آن عوض شود و به عبارت ديگر گاز آن خارج شود، پس از آنکه موهاي خود را شامپو زديد و با آب بطور کامل شستيد و خشک کرديد موهاي خود را با مايع فوق بشوييد و ماساژ دهيد. اکنون سر خود را با پارچه و يا حوله ببنديد . به مجردي که موهاي شما خشک شودبوي آب جو نيز از بين ميرود. و موهاي شما براي مدت زيادي با طراوت باقي خواهد ماند.
ضماد برگ کوبيده چغندر را تهيه نموده و سپس آن را با مقداري عسل و حنا مخلوط نموده و به کف سر خود بماليد و پس از 30 دقيقه موهاي خود را آبکشي نماييد. اين عمل باعث رويش مو و رشد آن مي گردد. آب پياز خام براي تقويت و تغذيه موها بسيار مفيد مي باشد و بهتر است اين عمل را قبل از اينکه به حمام برويد انجام داده تا بعد از حمام بوي پياز روي سرتان نماند.آب ترب براي روييدن موي سر بسيار مفيد مي باشد. آب شنبليله را اگر به موهايتان بماليد باعث تقويت موها مي گردد و از ريزش آن جلوگيري مي کند. ماليدن مخلوط زرده تخم مرغ و آرد نخود بر سر باعث تقويت مو و خوش حالت شدن آن مي شود.استفاده ازکتيرا نيز به موها حالت مي دهد. براي اين کار مقداري کتيرا را در دو برابر آب جوش خيس کرده و درش را بگذاريد پس از سرد شدن ژله اي به دست مي آيد که از آن براي حالت دادن به مو استفاده مي کنند. گل سرخ، برگ آزاد درخت مرمکي، آمله و پرسياوشان را گرفته و الک نماييد. آمله را به تنهايي له کرده و در آب خيس نماييد و با آن سر را خيس کنيد و سپس مواد ديگري را روي سر بپاشيد و موها را با آنها خوب ماساژ دهيد. اين عمل باعث رشد مو مي شود. يکي از راه هاي لطيف نگهداشتن موها، چرب نمودن آنها با روغن ها به خصوص روغن لادن، روغن مورد، روغن پرسياوشان، شقايق، سنبل، مصطکي، سعد، تخم کرفس، تخم چغندر، آمله ، اقاقيا، مازو مي باشد ولي روغن لادن و روغن عشقه از همه مفيد تر است.
براي تهيه روغن لادن از روش زير استفاده کنيد:
مقداري صمغ لادن را تهيه کرده ، حدود 2 مثقال از آن را کوبيده و نرم نماييد و بعد پنجاه مثقال ، روغن کنجد را جوشانده و سپس صمغ را به آن اضافه کنيد و آنقدر آنرا حرات دهيد تا صمغ در روغن حل شود. مقداري مرمکي را در روغن کنجد و کمي صمغ لادن بجوشانيد ، سپس آنرا به سر بماليد تا موي سر را بلند و با طراوت نمايد. بعد از گذشت 2 ساعت موهايتان را خوب بشوييد.
روغن زرده تخم مرغ براي روياندن مو بسيار مفيد است براي اين کار بدين ترتيب عمل کنيد:
چند عدد زرده تخم مرغ را در ظرفي انداخته ، روي حرارت قرار دهيد تا زرده کاملا بسوزد بعد از آن از تخم مرغ ها روغني خارج مي شود که براي مو بسيار مفيد است. براي تقويت موي سر و دادن رنگ روشن به آن جوشانده اي از دو مشت گل بابونه را در يک ليتر آب تهيه کرده و سر را با آن بشوييد.

مقداري کرفس را در آب بجوشانيد. آب جوش حاصل را به حالت ولرم بعد از شست و شوي سر در حمام به دقت روي سر ريخته و سر را با آن کمي ماساژ دهيد. نتيجه اين شست و شو موقعي بهتر خواهدبود که به جوشانده کرفس، مقداري برگ باباآدم و برگ قان در موقع تهيه محلول اضافه شود. يک فنجان آب بولاغ اوتي ، يک فنجان الکل 90 درصد، يک استکان آب برگ درخت قان، يک استکان آب لادن را با هم مخلوط کرده، يک عدد برگ بابا آدم را در داخل آن بياندازيد. چنانچه همه آنها در دسترس نباشد دم کرده مريمي و روزمارين را به کار ببريد. براي تهيه آن يک مشت مريمي و يک مشت روزمارين به ازاي يک ليتر آب به کار مي رود. ماليدن گرد نخود پخته به صورت خمير يا ماليدن روغن نخود بر پوست سر براي تقويت مو فوق العاده موثر مي باشد.
برگ مورد، گل سرخ، برگ سرو، تخم مرو، آمله، پرسياوشان هر يک را بکوبيد و با آب، خمير کرده و شب بر سر بسته و صبح بشوييد و سپس روغن مورد بماليد يا با آب برگ چغندر و خردل بشوييد. گل بنفشه چهار مثقال، جو نيم کوب دوسير، آمله نيم کوب پنج مثقال، همه را جوشانده صاف کنيد و با سه سير روغن کنجد دوباره بجوشانيد تا آب آن تمام شود، حالا از آن به روي موها ريخته و موها را ماساژ دهيد.سياه دانه را کوبيده، يک هفته در روغن زيتون خيس کنيد و از آن بر مو و ابرو بماليد.با آب جوشانده هليله سياه يا آب جوشانده آمله يا آب چغندر موي سر را شست و شو دهيد.مازو ده عدد، آمله سي عدد، پوست هليله زرد و تخم مورد، از هر يک دو مثقال، همه را در سه فنجان آب بجوشانيد تا نصف شود، سپس صاف کرده ؛ برگ مورد سه مثقال، تخم چغندر دو مثقال ، حنا دو مثقال، پر سياوشان دو مثقال ، کندر پنچ مثقال ، تخم کتان دو مثقال ، همه را کوبيده در آبي که از داروهاي اول صاف کرده ايد، بريزيد و سه شبانه روز خيس کنيد و بعد آنرا بجوشانيد تا نصف شود آنگاه روغن کنجد به آن اضافه کرده و بر روي آتش ملايم گذارده تا بجوشد و آب آن تمام شود و فقط روغن بماند. صبح و عصر از اين روغن بر مو ريخته، مالش دهيد و هفته اي سه بار حمام رفته يا با آب گرم شست و شو دهيد.

روغن نارگيل نيز تقويت کننده موي سر بوده و از ريزش آن جلوگيري مي کند. ضماد کلم تقويت کننده مو و درمان کننده ريزش مو مي باشد. همچنين ماساژ پوست سر با سوخته کلم، موجب رويش مجدد موها مي شود. آب کاهو تقويت کننده پوست و پياز مو است و باعث رويش موها مي شود .فندوق تقويت کننده پوست و بر طرف کننده اختلالات پوستي است بنابراين استفاده از روغن آن بسيار موثر است.

ضماد فلفل سياه ، مخلوط با پياز و نمک، سبب تقويت پياز مو مي شود و موهاي ريخته شده ناشي از بيماري "پسوديازيس" را مي روياند.زردآلو، پوست، مخاط و مو را تقويت نموده و آلرژي هاي پوستي را برطرف مي سازد.براي دادن پروتئين به موهاي سر، يک يا دوعدد تخم مرغ ، يک قاشق غذاخوري روغن کرچک يا روغن ذرت يا زيتون، يک قاشق غذاخوري گليسيرين ، يک قاشق چايخوري سرکه انگور، را با هم مخلوط کرده و پس از شامپو زدن سر، به مدت 30 دقيقه روي سر بگذاريد و بعد بشوييد.
با استفاده از ژلاتين مي توانيد به موهاي نرم و نازک خود حالت داده و ضخامت بيشتري ببخشيد. براي استفاده از ژلاتين يک ورقه ازآنرا در آب جوش حل کرده و با يک عدد تخم مرغ ، مخلوط کرده و همراه با شامپو براي شست و شوي سر خود به کار ببريد و پس از آبکشي موها را خشک نماييد و ببينيد که چه موهاي خوش حالتي داريد.
محصولات زيبايي طبيعي خانگي بسازيد
محصولات زيبايي مي توانند به شما در داشتن ظاهري زيبا کمک کنند. محصولات بهداشتي زيبايي حتما نبايد گران قيمت باشند و شما مي توانيد محصولات زيبايي را با بهترين نتايج در منزل تهيه کنيد.


شامپو هاي گياهي : راحت ترين راه براي ساختن يک شامپوي گياهي اين است که اول با يک شامپوي ملايم شروع کنيد و سپس دم کرده (معجون دست ساز) خود را به آن اضافه کنيد باضافه چند قطره از روغن های خوش بو کننده((Essential Oils برای خوش بو کردن موها.

شامپو بچه براي اينکار بسيار مناسب است. شما به يک قسمت از شامپو و 5 قسمت از دم کرده خود نياز داريد. انواع مختلف گياهان وجود دارند که شما مي توانيد از آنها استفاده کنيد. اما شما بايد حتما خصوصيات هر گياه را مطالعه کرده و سپس اقدام به درست کردن شامپوي گياهي نماييد تا از سالم و بی ضرر بودن آن اطمينان حاصل نماييد. دانه هاي سير و پياز و پوست گردو موهاي تيره را روشن مي کند. اسطوخودوس براي موهاي چرب مفيد است. جعفري موهاي شما را شفاف و براق مي کند و مثل اکليل کوهي شوره سر را از بين مي برد. اکليل کوهي و پوست گردو مي توانند موهاي شما را تيره تر نمايند. Lime Flowers گلهای آهکی مثل آويشن موي شما را نرم و لطيف ميکند. گل لادن رشد مو را تسريع مي کند و مريم گلي نه تنها موها را تيره بلکه موهاي خاکستري و سفيد را به همان اندازه نرم مي کند.


شامپو ماست: 3 قاشق سوپخوري ماست ، 3 قاشق سوپخوري آب و 3 قاشق سوپخوري ژلاتين را مخلوط کرده و بروي مو ماساژ دهيد. سپس موهايتان را آبکشي کنيد.

شستشوي مو با عسل: 1 قاشق چايخوري عسل را به اضافه 4 فنجان آب گرم به اضافه 1 قطره روغن معطر يا عطر دلخواهتان را مخلوط کنيد. طبق معمول موهاي خود را بشوييد.


بلافاصله بعد از شستن آنها را خشک کرديد مخلوط بدست آمده را آهسته به موهايتان بزنيد بطوري که تمام تارهاي موي شما آغشته به اين مخلوط شود. بگذاريد موهايتان در هواي آزاد (ترجيحا ) خشک شده تا شما موهاي براق و نرمي داشته باشيد.

شامپوهاي دارويي – گياهي

شامپوهاي دارويي – گياهي که کمتر موجب تحريک مو مي شوند، اختلال ترشح پوست را نيز درمان مي نمايند که شامل انواع زيرند:

· شامپو جوشانده چوبک: يکي از شامپوهاي مناسب موي سر مي باشد که براي شست و شو ابتدا بايد يکصد گرم چوبک را در يک ليتر آب به مدت 15-30 دقيقه جوشانده و پس از گذراندن از صافي، مصرف نماييد.

شامپوي ذکر شده به علت دارا بودن "ساپوتين" موي سر را به خوبي تميز نموده و داراي مواد قليايي نيست و پوست سر را تحريک نمي کند.

· شامپو تخم مرغ: يکي ديگر از پاک کننده هاي موي سر مي باشد که براي موهاي لطيف خراب شده مصرف مي شود. براي شست و شو بايد دو عدد زرده تخم مرغ را در يک ليوان آب خيلي گرم حل نموده و از صافي گذراند و سپس موي سر را شست.

· شامپو چوبک و تخم مرغ : مي توان جوشانده چوبک و دو عدد زرده تخم مرغ از صافي گذشته را مخلوط کرده و به عنوان شامپو براي موهاي شکننده و بسيار کثيف استفاده نمود.
بهاره بهاری ؛ سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۸۹ - 18:07:10 - [ 11 نظر و 1 تشکر]، خوانده شده 8260 بار

تشکر شده توسط: [✿ محمد ✿]
 
ارسال لینک مطلب به :
پست های برتر بهاره

 
بهاره بهاری بهاره بهاری


آفلاین

متولد: 22 / 9 / 1362
متاهل
من همان عشقم که در فرهاد بود او نمی دانستو خود را می ستود

 
دوستان

امیر خان

گلشیفته *

sardooneh ا

جلیل صولت

Roshanak Parsa

اسماعیل قلندری
آلبوم عکس غذاها و سفره آرایی
 
آلبوم عکس های شخصی
 
سایت های مورد علاقه
   
   
 
از این که آشپزآنلاین را بهترین ساختید متشکریم. با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اطلاعات وارد شده در آشپزآنلاین مطلع شوید.
لطفاً ایمیل خود را وارد نمایید:

 
   





Time : 0.0400419235229 seconds