آشپزآنلاین، بزرگترین سایت آشپزی ایرانی
تماس با ما تبلیغات اعضاء آشپزآنلاین تالار گفتگو لیست غذا آشپزآنلاین
نام کاربری
رمز عبور

با عضویت در آشپزآنلاین از امکاناتی چون داشتن صفحه شخصی، آلبوم عکس ، دوستیابی و مشارکت در همه بخش های آشپزآنلاین برخوردار خواهید شد

آخرین وبلاگ های به روز شده
[ آرشیو آخرین پست ها ]

 
     
داغ ترین پست های 24 ساعت گذشته
   
     
پست های مشابه
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
     


وبلاگ محسن محسنی
آیا بین کیفیت لباس پوشیدن و نوع شخصیت افراد رابطه‏ای وجود دارد؟
لباس دست کم پاسخ‏گوی سه نیاز آدمی است؛ یکی این که او را از سرما و گرما حفظ می‏کند، دیگر این که در جهت حفظ عفت و شرم، به او کمک می‏کند و سوم این که به او آراستگی و وقار می‏بخشد. در هر جامعه‏ای نوع و کیفیت لباس زنان و مردان، علاه بر آن که تابع شرایط اقتصادی و اجتماعی و اقلیمی آن جامعه است، تابع جهان بینی و ارزش‏های حاکم بر فرهنگ آن جامعه نیز می‏باشد. انسان بسته به این که برای جهان، چه معنایی قائل باشد، خود را چگونه موجودی بداند، چه سرنوشتی برای خود تصور کند و سعادت خود را در چه بداند، لباس پوشیدنش تفاوت می‏کند.
همان طور که گفتیم انسان به وسیله لباس به خود آراستگی و زیبایی می‏بخشد. خود آرایی و زینت کردن، نه تنها آثار مثبت روحی و روانی در دیگران داشته و موجب آرامش روحی می‏شود، بلکه اثرات روانی مثبتی نیز در خود فرد دارد. بنابراین، نه تنها کیفیت لباس پوشیدن حاکی از شخصیت انسان است، بلکه در شکل‏گیری و تحول شخصیت او نقش دارد. اینک بعضی از موارد ارتباط نوع پوشش و شخصیت آدمی را بر می‏شماریم:
1. پوشیدن لباس آراسته و پرهیز از هر نوع آشفتگی و پریشانی، نشانه‏ای از وجود نظام فکری و ذوق سلیم در انسان است. بنابراین می‏توان گفت که آشفتگی برونی، حکایت از آشفتگی درونی می‏کند؛ زیرا انسان اگر دارای شخصیت طبیعی و سالم باشد، از آشفتگی و بهم ریختگی گریزان است و نظم و ترتیب و تمیزی را بر ژولیدگی و پریشانی ترجیح می‏دهد.
2. پرهیز از خودآرایی و پذیرفتن آشفتگی و ژولیدگی در لباس، به جهت تعارضی که با خواسته‏های فطری انسان دارد، اثرات بدی در زمینه روانی بر انسان می‏گذارد؛ بطوری که به تدریج سبب بروز افسردگی روحی و انهدام ذوق سلیم در انسان شده، منجر به بی‏اعتدالی روانی می‏شود تا آن جا که علائق انسان را به زندگی و مواهب موجود در آن، از حد اعتدال کاهش می‏دهد و او را به شخصی منزوی و گوشه‏گیر تبدیل می‏کند.
3. آراستگی ظاهری اگر با خود آرایی درونی همراه شود، تنها رمز موفقیت انسان در جلب محبت و راه یافتن در دل‏هاست؛ به طوری که بدون برخورداری از چنان شرایط ظاهری و باطنی، انتظار محبوبیت پیدا کردن، انتظاری بی‏جا خواهد بود.
در این جا بعضی از ویژگی‏های لباس را که با شخصیت انسان مرتبط است، از زبان روایات اسلامی یادآور می‏شویم:
1. لباس زیبا، باعث تقرب به خداست. امام صادق(ع) می‏فرماید:خود را به وسیله لباس زیبا کنید؛ زیرا خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد.1 بنابراین وقتی انسان احساس کند خدا او را دوست دارد، تأثیر مثبتی برشخصیت او می‏گذارد.
2. امام علی(ع) می‏فرماید:لباس تمیز، غم و ناراحتی را برطرف می‏کند و برای نماز، یک نوع پاکیزگی است.2
بنابراین یکی از عوامل نشاط و شادابی روانی، پوشیدن لباس تمیز است.
3. لباس تمیز، باعث ذلت و خواری دشمنان می‏شود و انسان را در مقابل آنان سربلند می‏کند. امام صادق(ع) می‏فرماید:لباس پاکیزه، دشمن را ذلیل می‏نماید.3
4. لباس مناسب، انسان را در میان مردم عزیز می‏کند. امام علی(ع) می‏فرماید:براستی نیکوترین لباس، آن لباسی است که تو را با مردم همسان سازد و موجب آرایش تو در میان آنان شود و زبان‏های آنان را از بدگویی تو باز دارد.4
5. لباس انسان، باید معرف جنس او نیز باشد؛ بنابراین لباس مردان باید با لباس زنان تفاوت داشته باشد و هر کدام لباس مخصوص خود را بپوشند. پیامبر خدا(ص) مردانی را که لباس زنان و زنانی را که لباس مردان می‏پوشند، از رحمت خدا دور دانست.5
6. لباس نباید غیر متعارف و به اصطلاح لباس شهرت باشد. گاهی انسان بر اساس خود خواهی و تکبر، لباسی را انتخاب می‏کند که نظیرش در هیچ کس نبوده باشد. امام صادق(ع) می‏فرماید:برای انسان از نشانه‏های خفت و خواری همین بس که لباسی بپوشد که به آن مشهور شود.6 بنابراین لباس شهرت، نشانه شخصیت خود خواه و متکبر است. از سیره و زندگی پیامبر اکرم(ص) و سایر پیشوایان دینی استفاده می‏شود که آنها با مسئله تجمل پرستی در لباس سخت مخالف بودند و از آن چه نشانه خودخواهی و تکبر داشت، برحذر می‏داشتند. درباره هیئت نمایندگی نجران، چنین آمده است:در پاسخ به دعوت پیامبر اکرم(ص) در سال دهم هجری، هیئتی از مسیحیان نجران وارد مدینه شدند تا با پیامبر مذاکره کنند. این هیئت در حالی که لباس‏های تجملی ابریشمی بر تن و انگشترهای طلا بر دست و صلیب‏ها بر گردن داشتند، وارد مسجد شدند؛ ولی وضع زننده و نامناسب و حاکی از تکبر و خودخواهی آنان، پیامبر(ص) را ناراحت نمود و در نتیجه آنان را به حضور نپذیرفت؛ اما علت ناراحتی پیامبر(ص) را ندانستند. از علی(ع) در این‏باره چاره خواستند و علت به حضور نپذیرفتن هیئت توسط پیامبر اکرم(ص) و ناراحتی آن بزرگوار را جویا شدند. علی(ع) فرمود:من چنین فکر می‏کنم که آنها باید این لباس‏های تجملاتی و انگشترهای گران قیمت را از تن بیرون کنند و بعد خدمت پیامبر(ص) برسند. آنها چنین کردند و پیامبر اکرم(ص)، آنها را به حضور پذیرفت و مورد احترام و تکریم قرار داد.
7. پرهیز از لباس فرهنگ‏های بیگانه؛ کسی که فرهنگ اسلامی و ملی خود را رها کند و به رنگ و لباس بیگانگان(که مظهر آن دنیای غرب است) در آید، نشانه نداشتن استقلال و نشانه وابستگی به آنان است. چنین فردی، دچار احساس خود کم‏بینی شده است و شخصیتی ذلیل دارد. امام علی(ع) می‏فرماید:همواره حال این امت نیکو خواهد بود تا زمانی که لباس بیگانگان را نپوشند و غذاهای آنان را نخورند و آن زمان که چنین کنند، خداوند آنها را ذلیل خواهد کرد.7
8. استفاده از رنگهای شاد در لباس، اثرات غیر مستقیمی در افزایش حرکت و فعالیت و پیشرفت کار افراد دارد و در سلامت روانی و شخصیتی افراد مؤثر خواهد بود. پیامبر خدا(ص) می‏فرماید:لباس سفید رنگ بپوشید که سبب آرامش و پاکیزگی شماست.8 بنابراین انسانی که از رنگ‏های روشن و شاد در لباس استفاده می‏کند، از آرامش روانی بیشتری برخوردار است. امام زین‏العابدین(ع) می‏فرماید:زمانی که امام حسن(ع) متولد شدند، او را در جامه زردی پیچیدند و به خدمت رسول اکرم(ص) آوردند تا نامی را برای وی انتخاب کند. آن حضرت فرمود:مگر من شما را نهی نکردم که نوزاد را در جامه زرد نپیچید!بعد آنان جامه زرد نوزاد را بیرون آوردند و او را در جامه سفیدی پیچیدند و به حضور پیامبر اکرم(ص) آوردند تا مراسم نام‏گذاری صورت گیرد.9
از آن چه گذشت، معلوم می‏شود که کیفیت و چگونگی لباس هم از نظر رنگ و هم از نظر مدل و هم از نظر آراستگی و تمیزی، نشانه نوع شخصیت انسان است و چه بسا افرادی که با پوشیدن نوع خاصی از لباس‏ها، دچار مسخ شخصیتی می‏شوند و به کلی رفتار و اعمالشان تغییر پیدا می‏کند.


------------------------------------------------------------------------------------
اغلب افراد در انتخاب لباسي متناسب با جثه و اندام خود، و همچنين چگونگي «جور» کردن آنها دچار سردرگمي مي شوند.در اينجا به اصول کلي انتخاب و هماهنگ کردن لباس ها با يکديگر مي پردازيم.

1- همواره لباسي را بپوشيد که کاملاً اندازه شما باشد.

2– اگر اضافه وزن داريد ، پوشيدن لباس هاي بزرگ، اندام شما را پنهان نمي کند و تنها هيکل شما را اغراق آميزتر جلوه مي دهد.

3– در ميهماني ها ، صرفاً اگر کمر باريکي داريد از کمربند استفاده کنيد در غير اين صورت از آن چشم بپوشيد.

4- پارچه هاي سنگين (مانند پشمي، بافتني و چرمي) شما را سنگين وزن تر جلوه مي دهند.

5- پارچه هاي سبک وزن (مانند کتان و نخي) شما را لاغرتر نشان مي دهند.

6- رنگ هاي تيره شما را لاغرتر و کوچک تر مي کنند.

7- رنگ هاي روشن شما را بزرگ تر و حجيم تر نشان مي دهند.

8– لباس هايي که بالاتنه و پايين تنه يک رنگ دارند، شما را لاغرتر جلوه مي دهند.

9- لباس هايي که رنگ بالاتنه و پايين تنه آنها متفاوت است، شما را بلند قدتر نشان مي دهند.

10- لباس هاي «يقه بلند» گردن را کوتاه تر مي کند.

11- گردن بند ِ کوتاه نيز گردن را کوتاه تر مي کند.

12- روسري که به سمت پايين آويزان شده باشد، قد شما را بلندتر جلوه مي دهد.

13- لباس با خطوط افقي شما را چاق تر، و با خطوط عمودي شما را لاغرتر جلوه مي دهد.

براي لاغرتر و بلند قدتر به نظر رسيدن نکات زير را رعايت کنيد:

1– لباس هاي کاملاً اندازه بپوشيد؛ لباس هاي خيلي کوچک و خيلي بزرگ تنها شما را چاق تر نشان مي دهند.

2– لباس هاي يک دست يک رنگ بپوشيد؛ ترجيحاً يک رنگ از سر تا نوک پا.

3- از پوشيدن لباس هاي با طرح برجسته و پارچه هاي زمخت خودداري کنيد.

4– لباس هاي تيره رنگ با پارچه هاي نازک و نرم بپوشيد.

5- شلوار را در ناحيه کمر بالا بياوريد نه پايين تر.

6- از پوشيدن لباس هاي با نقش و نگار شلوغ خودداري ورزيد.

7- لباس با طرح راه راه عمودي بپوشيد.

8- از داشتن ملزومات بيش از حد خودداري کنيد.

9- کفش پاشنه بلند به پا کنيد. ( براي خانم ها )

براي کوتاه تر و چاق تر به نظر رسيدن نکات زير را رعايت کنيد:

1– لباس هاي با رنگ متفاوت بپوشيد.

2- رنگ هاي روشن و پر رنگ بپوشيد.

3– لباس هاي چند لايه به تن کنيد.

4- کفش بدون پاشنه و ظريف بپوشيد.

5- شلوار تمام قد ( و نه کوتاه) به پا کنيد.

6- از پوشيدن لباس هاي سرتاسر يک رنگ بپرهيزيد.

7- لباس با طرح راه راه عمودي نپوشيد.

چگونه لباس هايمان را «سِت» کنيم

1- رنگ جوراب بايد همرنگ شلوار يا تيره تر از آن باشد.

2- رنگ کمربند بايد با رنگ کفش يکسان باشد.

3- کت و شلوار خاکستري و سرمه اي با کفش مشکي، و کت و شلوار قهوه اي و زيتوني با کفش قهوه اي «ست» است.


و نكاتي را يادآوري مي کنم که در عين سادگي كمك زيادي در بلند قدتر به نظر رسيدن شما خواهند نمود:

1 - حفظ وضعيت اندام و طرز ايستادن مناسب، كليدي است براي اين كه به حداكثر اندازه پـتـانسيل قد خود دست يابيد. يادتان باشد هنگام نـشسـتن كـمرتان را كـامـلاً صاف نگه داريد و هنگام ايستادن هميشه سر خود را بالا بگيريد و متكبرانه برخيزيد! با سر خميده و دولا دولا راه رفتن، فقط باعث مي شود كوتاه قد به نظر برسيد.2 - به خاطر داشته باشيد كه به عنوان يك قانون عمومي، موهاي كوتاه براي افراد كوتاه قد خيـلي منـاسب تر است. موي بلند باعث پوشيده شدن گردن و شانه ها مي شود كـه اين امر موجب مي گردد سر و بدن شما به عنوان يك تك بخش به نظر برسد و اين كمكي به بلند قد به نظر رسيدن شما نخواهد كرد.3 - نكته ديگر براي به حداكثر رساندن قامت، خوش اندامي و حفظ تعادل وزن است.افراد چاق يا بيش از حـد عـضلاني ، پهن تر و كوتاه تر به نظر مي رسند؛ اما لاغر ماندن و داشتن مقداري عضله ( شانه هاي خوش تركيب و اندازه ) مي تواند به چهارچوب شما مقداري ارتفاع اضافه كند.سري به فروشگاه ها بزنيد

(اگر قد شما خيلي کوتاه است) بهترين روش خريد اين است كه كتاب هاي مرجع پوشاک را باز کنيد و به فروشگاه هاي متنوع سر بزنيد و ببينيد چه مدل ها و اندازه هايي دارند. همچنين بايد از فروشنده سؤال كنيد كه آيا براي آنها امكان دوختن يك لباس سفارشي براي افراد كوتاه قد وجود دارد يا خير.

در نـهايـت يـكـي ديگر از روش هاي يافتن اندازه هـاي كوچكتـر، سـفارش دادن لـبـاس از كاتالوگ هاي «اندازه هاي كوچك» و يا جستجو در بـخـش هاي بچه گانه فروشگاه هاي بزرگ است.

لباس هاي راه راه عمودي بپوشيد

هر چيزي كه باعث بلندي قد شود مناسب است. مثلاً خطوط راه راه عمودي در لباس مي تواند قد كوتاه شما را بلندتر نشان دهد. طرح هايي نظير خطوط راه راه باريك روي پارچه، جناغي و ريسماني نيز آن جلوه «عمودي» را تداعي مي كنند.

نكته: از پيراهن هاي شطرنجي و خانه خانه استفاده نكنيد.«يك رنگ» لباس بپوشيد

پوشيدن پـيـراهن و شلوار ِهمرنگ باعث پوشاندن دوگانگي و گسيختگي هاي واضح در چهارچوب اندام شما مي شود و در ديگران اين حس را القا مي کند كه شما بلند قدتر هستيد.رنگ هاي تيره و پارچه هاي سبك را انتخاب كنيد

رنگ هاي تيره مخصوصاً مشكي باعث لاغر به نظر رسيدن اندام مي شود و به افراد كوتاه قد كمك مي كند كه بلندتر به نظر برسند. اين نکته در مورد پارچه هاي سبك يا متوسط وزن نيز صدق مي كند. از طرف ديـگر پـارچه هاي سنگين موجب مي شوند شما كوتاهتر و جثه دارتر به نظر برسيد.لباسي كاملاً اندازه بر تن كنيد

در نهايت به ياد داشته باشيد كه لباس شما دقيقاً اندازه باشد. لباس گشاد مي تواند باعث شود اندامتان كوتاه و پهن به نظر برسد؛ بنابراين لباسي انتخاب كنيد كه به جاي شـُل بودن، سفت و شق باشد

كفش

يكي از روش هاي بلندتر نمـودن قد، پوشيدن كفش هايي است كه ارتفاع را افزايش مي دهند مثلاً كفش هاي پاشنه بلند يا كفش هـايي كه داراي كـفـي كلـفـت تـر ( لژدار) هسـتند. به اين ترتيب به سادگي چند سانتيمتر به قد شما اضافه مي شود.

نكـته خريد: هنـگام خـريـد كـفش، آنـهايي را انـتـخاب كـنـيـد كـه داراي حجم و جثه بزرگتر هستند. بنابراين پاهاي شما خيلي كوچك به نظر نخواهند رسيد.پيراهن

از پوشيدن كت پشمي يا ژاكت ورزشي داراي بيش از 3 دكمه خودداري كـنـيد چون باعث جلب توجه ناخواسته به بالاتنه كوتاه تر شما خواهند شد. همچنين مطمئن شويـد كه ژاكتتان كمي پايين تر از كفل قرار گيرد، چون سبب مي شود كمي بلندتر به نظر برسيـد. با اين همه اگر به هر دليل ناچار شديد يک کت چهار دكمه بپوشيد حتماً تمام دكمه هاي آن را ببنديد.

همچنين هنگام پوشيدن ژاكت ورزشي سعي كنيد بين ژاكت و شلوار اختلاف و مغايرت زيادي وجود نداشته باشد تا وضعيت خطوط عمودي حفظ گردد. چاك هاي وسطي و كناري در لباس نيز باعث امتداد يافتن خطوط عمودي مي شوند.

در مورد عرق گيرها و تي شرت ها، انواع يقه هفت آنها به نيم تنه بالا كمك مي كند كه بلندتر به نظر بيايد. از طرف ديگر انواع يقه اسكي به دليل اين كـه بـاعث پـوشـانـدن گـردن مي شوند، شما را كوتاه و پهن نشان مي دهند.

از پيراهن هاي مطابق با طرح و شكل بدن استفاده كنيد تا هنگام بالا زدن آستين ها از زياد آوردن پارچه جلوگيري شود. از يقه هاي باريك و گوشه دار به جاي يقه هاي پهن استفاده كنيد.

نكته خريد: كوتاه کردن قد يـك پـيـراهن عموماً ساده تر از کوتاه کردن قد آستين هـاست. بنابراين مطمئن شويـد كــه پــيراهني كه خريداري مي كـنـيد در درجه اول در بدن و شانه هاي شما خوش حالت قرار بگيرد و اگر چنين شد بعداً مي تـوانـيـد انــدازه كـلي و آستين ها را نيز تنظيم نماييد.شلوار

شلوار خود را خيلي بالا نکشيد؛ کافي است که شلوار اندكي بالاتر از كفل را بپوشد. ضمناً تو زدن پيراهن در شلوار يا پُر نمودن جيب ها، باعث جلب توجه به سوي پاها و بالاتنه مي شود و در نتيجه كوتاهي قد بيشتر به چشم مي آيد.

از طرف ديگر، شلـوارتان بايد كــمي بـيشتر از حد معمول روي كفش ها قرار بگيرد تا جوراب هـا كـامـلاً پــوشيده شوند و در نتيجه پاها بلندتر به نظر برسند. سـعي كنـيـد از شـلـواري استفاده كنيد كه پيلي نداشته باشد و يا حداكثر داراي يك پيلي باشد.

نكته خريد:اگر نمي توانيد شلواري به اندازه خود پيدا كنيد، حتماً به يک خياط خوب مراجعه کنيد.متعلقات

بـه جــاي كروات پهن و پاپيون، از كروات هاي باريك استفاده كنيد. طرح هـاي تـوپر، نـظـامـي و مورب بسيار مناسب است.

کمربندي بخريد كه با ايجاد سوراخ هاي اضافه بتوانـيـد آن را به هر اندازه اي درآوريد. كمربندهاي بـدون سـوراخ بـهتر هــستند چون دقيقاً به اندازه دلخواه شما قابل تنظيم مي باشند.

در آخر به ياد داشته باشيد كه بندهاي شلوار باعث تأثير گذاري روي خطوط عمودي لباس مي شوند بنابراين از آنها استفاده نكنيد.خوش تيپ باشيد

فقط به خاطر داشته باشيد كه هدف لزوماً تا حد ممكن «بلند قد به نظر رسيدن» نيست، بلكه تا حد ممكن «خوب به نظر رسيدن» است. لباس ِ اندازه، و سبكِ صحيِح ِ پوشش، بدون در نظر گرفتن قد مي تواند باعث خوش تيپي شما شود.

------------------------------------------------------------------------------------

من نمی‌توانم قرمز بپوشم". بله حق باشماست قرمز پوشیدن بسیار مشکل است و شما باید تن قرمز رنگی که به شما می‌آید و می‌توانید بپوشید را بیابید.

قرمز برای پوست‌های گندمگون، تیره و پوست‌هایی که تن صورتی دارند بسیار مناسب است. قرمز رنگ شهوت انگیز و زیبایی است و با نارنجی‌ها و صورتی‌ها ست می‌شود. اگر قرمز را دوست دارید سعی نکنید آن را با کمرنگ و پررنگ کردن از بین ببرید. قرمز را همانطور که هست باید قبول کنید سعی نکنید کنتراست قرمز را کم یا زیاد کنید چون به صورتی یا قهوه ای تمایل پیدا می‌کند، مثلا قرمز گوجه‌ای، رنگی شاد و زیباست و اگر خوب ست شود می‌تواند زیباترین رنگ قرمز باشد.

بعضی قرمزها با مشکی و سفید ست می‌شود اما ست قرمز با مشکی زیباتر و شیک‌تر است. البته به یاد داشته‌ باشید هر قرمزی هم با سفید و سیاه جور درنمی‌آید و این اشتباه است که هر قرمزی را با سیاه یا سفید ست کنید. معمولا قرمزهای‌تیره تر با مشکی و قرمزهای روشن با سفید مناسب هستند.

------------------------------------------------------------------------------------
انتخاب لباس کار شما باید هم جنبه حرفه ای هم جنبه شخصیتی شما را منعکس کند. لباس کار شیک برای مردان تاثیر قدرت ، و تاجری را با جذابیت شخصی و اعتماد به نفس بوجود می آورد.


انتخاب لباس کار شما باید هم جنبه حرفه ای هم جنبه شخصیتی شما را منعکس کند. لباس کار شیک برای مردان تاثیر قدرت ، و تاجری را با جذابیت شخصی و اعتماد به نفس بوجود می آورد.
پیدا کردن لباس کاملا مناسب ممکن است سخت باشد. طبیعی است که در ابتدا برای پیدا کردن آن نا امید شوید، اما امیدتان را به خاطر اینکه بعضی نگاه های مدرن بالاخره به این کلوب لباس کار افتاد از دست ندهید. متریال ها و سبک های جدید در همه مغازه های مردانه فروشی پیدا می شوند. از نظر رنگ، لباس ها دیگر فقط در رنگ مشکی پیشنهاد نمی شوند، بلکه در رنگ های تیره دیگر، طیف های مختلف از تیره مانند رنگ زغال چوب و خاکستری روشنتر از لباس نیروی در یایی و قهوه ای مایل به زرد نیز موجود می باشند.

به هر حال شما کاملا از زنجیر های سنت رها نشده اید. هر لباس کاری باید برای محیط آن مناسب باشد.

رنگها
رنگ لباس شما باید با شما همخوانی داشته باشد، قدرتمند ترین و تاثیر گذار ترین تاثیر ممکن را بوجود آورد. از رنگ های خیلی روشن اجتناب کنید، بویژه از همه سفید ها. سایه روشن ها، مثل قهوه ای مایل به زرد ، محبوبیت را بیشتر می کنند، اما مطمئن شوید که در سمت تیره باشد. رنگ های روشن کوچکترین لکه را نمایان می کند. چروکی ها را نمایان می کنند، استفاده عمومی دارند، و در آخر روز وحشتناک به نظر می رسند.

رنگ های براق معمولا برای لباس کار مردان مناسب هستند. لباس های براق در چشم می آیند و بدون اینکه زننده باشید شما را در نظر دیگران مشخص می کند . رنگ های براق معمول شامل سیاه، آبی نیرو دریایی و قهوه ای تیره است. رنگ های طیف خاکستری هرگز برای رنگ های براق انتخاب خوبی نیستند.

طرح ها می توانند برای زیبایی دادن به لباس مردان کمک کنند ، حتی اگر لازم باشد از رنگ ها استفاده مناسب نکنیم. طرح های سنتی راه راه، چهار خانه یا استخوان ماهی هنوز مد هستند. اما الان طرح هایی نظیر شطرنجی و راه راه دو رنگه و چند رنگه نیز وجود دارد.


پارچه ها
پارچه های لباس مردانه تغییر کرده است، اما نه خیلی زیاد. پارچه های پشم، کتان و ابریشم هنوز مورد علاقه هستند. در یک ترکیب پارچه پلی استر بیسار خوب است، اما وقتی به تنهایی استفاده می شود به نظر ارزان می آید.
پارچه کشباف خیلی مناسب نیشتند و تقریبا استفاده نمی شوند. پارچه های کتانی خوب هستند ولی به راحتی چروک می شوند. با توجه به آب و هوایتان آن را انتخاب کنید زیرا این پارچه شما را در هوای گرم خنک نگه می دارد.


برازندگی
برازندگی یکی از مهمترین چیزها در رابطه با لباس کار می باشد. لباس تمیز به شما ظاهری پاکیزه می دهد. دقت کنید که درزها صاف باشند. مطمئن شوید که لباس شما مشکلی با لوازمی که معمولا در جیب هایتان می گذارید نداشته باشد.
بلندی آستین ها مهم هستند، و یک آستین ایده آل باید تا مچ دست بلندی داشته باشد، در راستای انگشت شصت. اگر آستین ها بلند تر باشند شما را به طرز باور نکردنی کوتاه قد نشان می دهند. اگر بلند تر باشند شما را مانند زرافه ای در لباس مردانه نشان می دهند.
شلوار باید کمی روی کفش بیوفتد. لبه پشت شلوار شما هرگز نباید آنقدر بلند باشد که زمین را لمس کند. به خاطر بسپارید که سنگشور شلوار اگر کلفت باشد پا را کوتاهتر و اگر نباشد بلندتر نشان می دهد.

راحتی ژاکت و شلوار را با بلند کردن ، خم کردن و کشیدن دست ها و پاها امتحان کنید. اگر بیشتر وقت خود را نشسته می گذرانید مطمئن شوید که که کمر شلوارتان راحت باشد. همچنین مطمئن شوید که تکمه های ژاکت به راحتی باز و بسته می شوند که برای در آوردن لباس با مشکل مواجه نشوید.
داشتن خیاط برای بهترین راه برای تضمین بهترین پارچه ، رنگ و برش است. اگر می خواهید انتخاب ارزانتری داشته باشید سعی کنید که لباس را بخرید. تغییرات بیسار کوچکی در حد کوتاه کردن آستین می توان در آن ایجاد کرد.


لوازم
لوازمی که استفاده می کنید می تواند ظاهر شما را بد کند. کفش و کمر بندتان باید همیشه با هم ست باشد، و باید تیره تر از لیاستان باشند. کراوات یا دستمال گردن باید با لباس مکمل یکدیگر باشند. انتخاب کراواتی که با رنگ لباس شما ست باشد به شما ظاهری پر انرژی و شیک می دهد

------------------------------------------------------------------------------------
هنگامی که چاق هستیم چه لباسی و چگونه بپوشیم تا فورم و تیپ ظاهرمان زیباتر باشد ؟

طرف صحبت ما در این مقاله افرادی هستند که بالاتنه بزرگ ، باسن بزرگ و شکم دارند . این افراد را بر حسب فورم ظاهریشان چاق می نامیم . این افراد معمولا در انتخاب لباس مشکل دارند و این تفکر را دارند که چه لباسی بپوشند تا آنها را کوچکتر و تا حدودی لاغرتر نشان دهد .

این لباس ها را بپوشید :
1. از دامن هایی با مدل پلیسه دوری کنید و به جای آنها دامن هایی که مدل راسته دارند را بپوشید .


2. از لباس های استفاده کنید که کمی بلند و گشاد باشند و روی باسن شما را بگیرد تا این ناحیه کمتر برجسته شود اما از لباس های خیلی گشاد اجتناب کنید زیرا باعث می شوند تا سینه
چه جوری پیراهن و کراوات اخریمچه بپوشیم تا خوشتیپ شویم چگونه بپوشیم تا خوش تیپ شویمرنگهایی که باعث می شوند افراد لاغر چاق به نظر برسندادمهاي لاغر چي بپوشند تا خوش تيپ به نظر برسندچه جوري شيك بپوشيمآدمهاي لاغر چي بپوشند؟چه شلوار جيني بپوشيم تا خوش تيپ شويمافراد لاغر چه بپوشندآدمهاي قد كوتاه چي بپوشند؟پاپيون مشكي و كت و شلوار سرمه اي تيرهآدم های لاغر چه بپوشندچه جوری خوش تیپ شیمچه پارچه هایی بپوشیممانتو قهوه ای با چه شرواری ست کنیمچه بپوشیم خوش تیپ باشیمبا كت سرمه اي پيراهن چه رنگي بپوشيمبا مانتوی سورمه ای چه شلوارجینی ست کرد؟مانتوی سرمه ای باچه شلواری پوشیده شود؟چه جوریشیک بپوشیممودل شرواری مردانی جدیدمدل پیراهن دو رنگه با یقه نظامکشباف طرح جودان برای ژاکتمانتو سرمه ای را چه جوری ست کنیممحسن محسنی رادبا كت و شلوار قهوه اي كفش چه رنگي بپوشيم بهتر استچه جور مانتویی بپوشیمبا کت سرمه ای چه شلواری بپوشمچی بپوشیم که خوشتیپ و بهتر به نظر بیایممانتوقهوه ای با چه شلواری ست می شودبا کفش لژدار چه شلواری بپوشیمبا مانتو صورتی چه شلواری بپوشیمپیراهن سرمه ای با چه کرواتی ست میشه؟با كفش لژدار چه شلواري ست كنم؟چه جوری خوشتیپ شویمچه بپوشیم تا شیکتر باشیممدل های مو همراه با کت وشروارچه کرواتی شیک تر استپیراهن ابی وشلوار سفید را چه جوری بپوشیممانتو سرمه ای با چه رنگ شلواری ست میشودافراد لاغر چه مدل مانتویی بپوشندچه جوری خوش تیپ باشیم؟چه مدل مانتویی با کفش لژدار بپوشیمچه جور مانتویی به افراد لاغر میادچه جوری کت شلوار بپوشیمچه کنم بلند قدبه نظربیایممانتو سرمه ایی را با چه بپوشیممردان بلندقد چه شلواری بپوشندآموزش زدن پيراهن درشلوارچه مانتویی برای بلندتر به نظررسدن بپوشیم؟چه رنگى بپوشيم كه زيبا شويم چه مانتویی باچهشلواری چ جور خوشتیپ شیمبا پیراهن سورمه ای چه شلواری پوشیده شودكت سرمه اي با چه شلواري ست مي شود؟تی شرت سرمه ای را به چه شلواری بپوشیم با شلوار سورمه اي جه بىراهن و جه كرواتيباکفش ابی چه شلواری بپوشیمبامانتو صورتی چه رنگ شلواری بپوشیمکفش های پاشنه توپرچه رنگه بپوشیمباچه كت كرواتچه بپوشیم چاقترمعلوم بشیمچگونه زیبا به نظربیایم؟آیا باکت دامن سرمه ای کفش مشکی میاد؟چى باشلوار کتان قهوه اى بپوشىمچه بپوشیم که خوش تبپ باشیممانتوی آخری را باچه رنگ شلواری بپوشم؟مدل پیراهن یقه نظام با کتچه رنگ مانتویی برای افراد کوتاه قد بپوشیم؟چه جوری لاغر بشیمافزایش قدبه روش سنتیبامانتو سرمه ای چه رنگایی بپوشمست بامانتو صورتی مانتوسرمه ای راباچه شلواری ست کنمچه مدل مانتویی باشلوار دمپاگشاد بهتر استچه کرواتی بپوشیمچه بپوشم جوانتر به نظر بیایمچه مانتویی با چه شلواریهنگامی که لاغرهستیم چه مانتویی بپوشیمچه رنگهایی را با هم بپوشیم تا شیک بشویمچه نوع شلواری با osirisبپو شیم
محسن محسنی ؛ پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۰ - 23:44:39 - [ 6 نظر و 6 تشکر]، خوانده شده 1467 بار

تشکر شده توسط: [علی 021] [منا * *] [*❤* زري *❤* ] [*** امیر @ پایتخت***] [ ♥㋡♥ علی ♥㋡♥ ] [لیـــــدا ***]
 
ارسال لینک مطلب به :
پست های برتر محسن

 
محسن محسنی محسن محسنی


آفلاین

متولد: 18 / 8 / 1362
مجرد
أرامش، زندگی، اعتماد به نفس، هیجان

 
دوستان

زهرا گلی

مهنازی

سایدا بارانی

***angel=evil*** ...

مونا مهربان

مهسا جمشیدی
آلبوم عکس غذاها و سفره آرایی
 
آلبوم عکس های شخصی
 
سایت های مورد علاقه
   
 
از این که آشپزآنلاین را بهترین ساختید متشکریم. با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اطلاعات وارد شده در آشپزآنلاین مطلع شوید.
لطفاً ایمیل خود را وارد نمایید:

 
   

Time : 0.049323081970215 seconds