آشپزآنلاین، بزرگترین سایت آشپزی ایرانی
تماس با ما تبلیغات اعضاء آشپزآنلاین تالار گفتگو لیست غذا آشپزآنلاین
نام کاربری
رمز عبور

با عضویت در آشپزآنلاین از امکاناتی چون داشتن صفحه شخصی، آلبوم عکس ، دوستیابی و مشارکت در همه بخش های آشپزآنلاین برخوردار خواهید شد

آخرین وبلاگ های به روز شده
[ آرشیو آخرین پست ها ]

 
     
داغ ترین پست های 24 ساعت گذشته
 
 
     
پست های مشابه
پست های مشابه
[جوکهای مذهبی]

 
     


وبلاگ –––•(-• قطاری که پنچر شد –


تا به حال روی این موضوع فکر کردید که یه جوک چقدر اثر گذاره؟به نظر شما آیا یه جوک بعد از گفته شدن تموم میشه و از ذهن پاک میشه؟به نظر شما اثر یه جوک چقدره یا به عبارتی بردش چقدره؟
به نظر من یکی از تاثیرات طنز یاجوک اینه که به راحتی در ذهن انسان رسوخ میکنه!
اثر دومش اینه که طنز یا جوک بعد از رسوخ درذهن به دلیل جاذبه ای که داره خوب ماندگار میشه! اثر سومش اینکه که طنز یا جوک اگه قراره چیزی رو به ما برسونه غیر مستقیم میرسونه یعنی پیامش غیر مستقیمه! اثرچهارم اینکه طنز یا جوک میتونه یه جورایی مرموزباشه چون ظاهرش خیلی بی اهمیت جلوه میکنه ولی اثر خودش رو به راحتی میگذاره! پنجم اینکه جوک حتما پشتش یه ایدئولوژی پنهان شده یعنی طنز بدون هدف خیلی کمه! ششم اینکه طنز یا جوک به خاطر تنوع و شادابی میتونه اعتیاد آور باشه نمونه هاش رو میشه به راحتی توی دنیای اس ام اس بازان پیدا کرد! اما اونچه منو وادار به نوشتن این کامنت کرد نقش جوکهای مذهبی و دینی در باور مردم بود واینکه واقعا این جوکها چقدر اثر تخریبی دارند؟ به راحتی میشه فهمید که این نوع جوکها یعنی جوکهای مذهبی با هدف ساخته میشن و سازندگان خبیثشون حتما حساب شده به جوک ساختن رو آوردن ومسلمه که پشت این جوکها شیطنت نهفته است.جالب اینه که بیشتراین طنزها ازطریق سایتهای ضد دینی و ضد اسلامی منتشر میشن ! کسانی که برای خدا و اهل بیت و بزرگان دینی واخیرا در باره مسئولین نظام جوک میسازن با این کار چند هدف رو پیگیری میکنن :»»»» مهمترین هدفشون در مورد مقدسات اینه که تقدس زدایی کنن اونا خوب میدونن که نقش دین و بزرگان دینی درمخالفت با اهدافشون بسیار زیاده به همین خاطر میان و طنز میسازن! وقتی شما داری با خدا شوخی میکنی دیگه خدا از حالت قدسی خارج شده ؛ وقتی با حضرت ابوالفضل ع شوخی میکنی دیگه موقع شنیدن فضایل ایشون اون حس بزرگی و عظمت ایشون بهت دست نمیده دیگه نمیتونی اونو به عنوان یه الگو انتخاب کنی و بقیه مقدسات هم به همین منواله وهمچنین جوکهایی که باهدف تخریب جبهه و جنگ و جانباز و شهادت ونماز و حج و..........ساخته میشه! نکته مهمتر اثر پنهان اینگونه طنزهاست !که قطعا به تضیعف باورهای دینی منجر میشه ! یعنی وقتی شما در باره معارف دینی جوک شنیدی ناخواسته و درناخود اگاه واقعیتهایی که درذهن شماست توسط این ویروس مخرب کم کم از حالت جدی بودن خارج میشه و به درجه دوم و سوم اهمیت منتقل میشه! اما در این میون وظیفه ما چیه ؟
به نظر من حداقل کاری که ما میتونیم انجام بدیم اینه که اولا به هیچ وجه از این جوکها و طنزهاحتی به عنوان نقد کردن استفاده نکنیم !اگه جایی از این نوع طنزها گفته شد گوینده رو به عواقب این طنزها آگاه کنیم و بهشون بفهمونیم که :
نوشتن یا گفتن طنزهای مخرب دینی کمتر از ساختنشون نیست!
از نظراتتون استفاده میکنم.

جوک مذهبیجوکهای دینیfجك هاي مذهبيلطيفه هاي مذهبيجكهاي ديني جك ههاي مذهبيلطیفه دینی و مذهبیلطيفه هاى مذهبيلطیفه های مذهبیطنزهای دینیلطیفه برای بچه های مذهبیجك ولطيفه مذهبيلطيفه هاي مذهبي و دينيجك هاي ضد دينيلطیف های مذهبی واسلامی1چوک های مذهبیکامنت دینی مذهبیhttp://www.ashpazonline.com/weblog/blue2010/80517جك هاي ضد اسلاميطنزهای مذهبیلطیفه مذهبیجك مذهبى
–––•(-• قطاری که پنچر شد – ؛ چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۰ - 22:27:37 - [ 4 نظر و 2 تشکر]، خوانده شده 2624 بار

تشکر شده توسط: [آرام_ش ***] [الفبا ه]
 
ارسال لینک مطلب به :
پست های برتر –––•(-• قطاری که پنچر شد

 
–––•(-• قطاری که پنچر شد  – –––•(-• قطاری که پنچر شد –


آفلاین

متولد: 1 / 5 / 1369
بدون تو كجــا برم ���

 
دوستان

مریم جون

( علي خرمشهر ) *

آرام_ش ***

مينا دل

نگین جون

مریم .....
آلبوم عکس غذاها و سفره آرایی
 
آلبوم عکس های شخصی
 
سایت های مورد علاقه
   
 
از این که آشپزآنلاین را بهترین ساختید متشکریم. با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اطلاعات وارد شده در آشپزآنلاین مطلع شوید.
لطفاً ایمیل خود را وارد نمایید:

 
   

Time : 0.0460388660431 seconds