آشپزآنلاین، بزرگترین سایت آشپزی ایرانی
تماس با ما تبلیغات اعضاء آشپزآنلاین تالار گفتگو لیست غذا آشپزآنلاین
نام کاربری
رمز عبور

با عضویت در آشپزآنلاین از امکاناتی چون داشتن صفحه شخصی، آلبوم عکس ، دوستیابی و مشارکت در همه بخش های آشپزآنلاین برخوردار خواهید شد

آخرین وبلاگ های به روز شده
 
 
 
 
 
 
 
   
     
داغ ترین پست های 24 ساعت گذشته
 
 
     
پست های مشابه
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
     


وبلاگ الی *****
داشتن برنامه غذایی متعادل و مغذی در هر شرایطی و برای هر کسی در هر سنی لازم است، اما در دوران بارداری این موضوع اهمیت بیشتری می‌یابد. زیرا جنین برای رشد به مواد مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی کافی احتیاج دارد. طبق نظر متخصصان مصرف اکثر غذاها در این دوران مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند، اما فراموش نکنید مادر باردار باید از مصرف برخی غذاها در این دوران اجتناب ورزد.
گوشت و مرغ خام: باید از مصرف غذاهای دریایی، گوشت و مرغ خام در این دوران پرهیز کرد. مصرف این گونه مواد به‌دلیل احتمال بروز خطر و آلودگی باید قطع شود.

غذاهای نپخته: قبل از مصرف هر گونه غذایی باید از پخت کامل آن مطمئن شوید. غذاهای سرد نیز قبل از مصرف باید کامل و به درستی گرم شوند.

برخی ماهی‌ها (ماهی‌های حاوی جیوه): از مصرف ماهی‌هایی که حاوی سطح بالایی از جیوه هستند باید اجتناب کرد. جیوه‌ای که در دوران بارداری وارد بدن می‌شود می‌تواند باعث تاخیر رشد و آسیب‌های مغزی جنین شود. بنابراین بهتر است قبل از خرید و مصرف ماهی از مقدار جیوه آن اطمینان پیدا کنید.

تخم‌مرغ خام: استفاده از تخم‌مرغ خام یا هر نوع غذایی که با استفاده از تخم‌مرغ خام تهیه شده باشد به دلیل احتمال قرار گرفتن در معرض باکتری سالمونلا باید ممنوع شود. برخی از سس‌ها و بستنی‌های خانگی ممکن است با تخم مرغ خام تهیه شوند، بنابراین بهتر است در تهیه و مصرف این گونه مواد غذایی نیز دقت کافی داشته باشیم.

شیر غیرپاستوریزه: شیر غیرپاستوریزه ممکن است شامل باکتری‌هایی باشد که منجر به بروز مشکلاتی نظیر سقط جنین شود. بنابراین قبل از نوشیدن هر شیری مطمئن شوید پاستوریزه است.

مغز حیوانات: از مصرف همه انواع مغزهای حیوانات در دوران بارداری باید پرهیز شود زیرا این مواد ممکن است حاوی باکتری مضر لیستریا باشند.

کافئین: اگرچه اکثر تحقیقات نشان می‌دهد مصرف مواد حاوی کافئین در حد اعتدال مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما برخی مطالعات دیگر وجود رابطه‌ای میان مصرف کافئین و بروز مشکلاتی نظیر سقط را تایید می‌کنند.

بنابراین بهتر است در طول ۳ ماهه اول بارداری از مصرف کافئین پرهیز شود؛ البته در کل مصرف کافئین باید تا ۳۰۰‌میلی‌گرم در روز محدود شود. علاوه بر این، کافئین مدر است. این نکته نشان می‌دهد که مصرف کافئین موجب از دست دادن آب بدن می‌شود. در نتیجه بدن با کمبود آب و کلسیم روبه‌رو خواهد شد.

بنابراین مهم است به جای استفاده از نوشیدنی‌های حاوی کافئین، به اندازه کافی آب، شیر و آبمیوه بنوشید. همچنین برخی تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از مقادیر زیاد کافئین می‌تواند منجر به سقط جنین، زایمان زودرس و تولد نوزادی با وزن کم شود. بهترین و بی‌خطرترین راه این است که از مصرف کافئین خودداری کنید.

سبزیجات نشسته: مصرف سبزیجات همیشه مفید و لازم است. در این دوران هم باید مقدار مناسبی از سبزیجات مصرف شود، اما قبل از مصرف از شست‌وشوی آن مطمئن شوید.

چه مواد غذایی را نباید در دوران بارداری استفاده نکرد؟ چه ماهیهایی در دوزان بارداری نباید مصرف شود؟خوراک در دوران بارداریچه مواد غذايي در دوران بارداري نبايد استفاده شوددردوران بارداري چه غذاهايي نبايدمصرف شودكدام غذاها در بارداري نبايد مصرف شوددردوران بارداري از چه شيري بايد مصرف شودموادغذايي لازم دردوران بارداريچه مواد غذایی باید در دوران بارداری استفاده شودچه مواد خوراکی در دوران بارداری باید استفاده شود از چه مواد غذایی در دوران بارداری باید پرهیز کرد؟ماد خوراکی زمان بارداریمواد غذايي اليمواد مغذي دوران بارداريموادغذایی لازم دردوران بارداریموادغذایی آلیجه غذاهاي بايداستفاده شوددردوران بارداريمواد غذایی و خوراکی های لازم دوران بارداریجه مواد غذایی در دوران بارداری باید مصرف کردبایدها ونبایدهای تغذیه ای دردو ران بارداریمواد غذایی مورد استفاده در دوران بارداریرشد مغزی جنین در چه ماهی اتفاق میفتهخوراکیهایی که دردوران بارداری بایداستفاده کردمواد غذایی برای آلئمواد غذایی الیمواد غذایی دوران بارداریمراقبتهای لازمدردوران بارداریچه موادغذایی درروزهای اول بارداری بایداستفاده کرد؟دانستنیهای خوراکی زمان بازداریتمام مواد غذایی که نباید در بارداران استفاده شودجه غذاهای دردوران بار داری خطردارندرروزهای اول بارداری چه چیزی مصرف کنیم؟ چه مواد غذایی را نباید در دوران بارداری مصرف کردغذا هاي كه نبايد در دوران بارداري استفاده كردچیزهایی که در دوران بارداری نباید مصرف کردچه غذاهایی در دوران بارداری باید استفاده کرددر دوران بارداری از چه غذاهایی باید پرهیز کردچه چیزهای نباید دردوران بارداری استفاده کردخوراکیهایی که دردوران بارداری مفیداستچه غذاهایی نباید در دوران بارداری استفاده شود؟غذاهای دوران بارداریدردوران بارداری چه چیزهایی نبایدمصرف کنیمبایدها ونبایدهای غذایی دوران بارداریباید ونبایدهای دوران بارداریموقع بارداری جه غذاهایی نباید مصرف شودموادغذای که نبایددردوران بارداری مصرفکردداروهاییی که زمان بارداری نبایدمصرف شودغذاهایی که دردوران بارداری نبایدخورده شودبایدها ونبایدهای بارداری چیستچه غذاهایی را باید در دوران بارداری مصرف نکردچیزهایی که در ماه اخر بارداریمفیداستچه غذاهای در دوران بارداری نباید مصرف شودموادغذای دوران بارداریمصرف چه ماهی دردوران بارداری مفیداست؟بایدها ونبایدهای بارداریدر بارداری چه غذا ها ونوشیدنی هایی نباید مصرف شودغذاهای که در دوران باداری استفاده نکردچه غذایی دردوران شیردادن به کودک نبایدمصرف کنیملیست کامل غذاهای که در دروران بارداری نباید استفاده شودغذاهایی که دردوران بارداری بایدخوردچه نوع گوشت هایی در دوران بارداری استفاده شوددرماههای اول بارداری چه چیزهایی نبایدخورده شودغذایی که نباید در بارداری استفاده شودچه مواد عذایی دربارداری نباید استفاده کردچه موادغذایی دردوران بارداری نبایدخورده شود؟غذاهای دوران پریودی
الی ***** ؛ جمعه ۳۰ مهر ۱۳۸۹ - 14:28:37 - [ 0 نظر و 1 تشکر]، خوانده شده 1514 بار

تشکر شده توسط: [گلچهره صدری ♡❤❤♡❤♡❤♡❤♡]
 
ارسال لینک مطلب به :
پست های برتر الی

 
الی ***** الی *****


آفلاین

متولد: 6 / 8 / 1363
مجرد
مهندس عمران

 
دوستان

ارشیا وآرمان خان شقاقی

♚ سامان شاهی پور ♣

***نازک نارنجی***

پونه داوودی

حسین فتوحی

فائزه مهتاب
آلبوم عکس غذاها و سفره آرایی
 
آلبوم عکس های شخصی
 
سایت های مورد علاقه
   
   
 
از این که آشپزآنلاین را بهترین ساختید متشکریم. با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اطلاعات وارد شده در آشپزآنلاین مطلع شوید.
لطفاً ایمیل خود را وارد نمایید:

 
   

Time : 0.146117925644 seconds