آشپزآنلاین، بزرگترین سایت آشپزی ایرانی
تماس با ما تبلیغات اعضاء آشپزآنلاین تالار گفتگو لیست غذا آشپزآنلاین
نام کاربری
رمز عبور

با عضویت در آشپزآنلاین از امکاناتی چون داشتن صفحه شخصی، آلبوم عکس ، دوستیابی و مشارکت در همه بخش های آشپزآنلاین برخوردار خواهید شد

آخرین وبلاگ های به روز شده
 
 
 
 
 
 
 
 
   
     
داغ ترین پست های 24 ساعت گذشته
 
 
     
پست های مشابه
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
     


وبلاگ محمد رضا حیدری
تست ازدواج – تست آمادگی ازدواج – تست آمادگی برای ازدواج

تست روانشناسی ازدواج – تست موقعیت ازدواج

با پاسخ دادن به این پرسشها، درخواهید یافت که اعتقادات و باورهای بنیادی تان در رابطه با یک ارتباط عمیق و ریشه دار چیست. هنگام پاسخ دادن به این پرسشها، اولین فکری که به ذهن تان می رسد، در نظر بگیرید و براساس آن به این سؤالات پاسخ دهید:

۱ـ به نظر شما، بهترین شیوه برای این که اطمینان یابید که طرف مقابل تان کاملاً برازنده و مناسب حال شما است. چیست؟


الف ـ این که خواسته ها و سلایق تان در زندگی، عیناً مثل هم هستند.
ب ـ این که شما در این ارتباط، همیشه شاد و راضی هستید و هیچ اختلاف نظر و مشکلی بین تان وجود ندارد.
ج ـ این که به اتفاق هم با مشکلات مواجه می شوید و مبارزه می کنید و روز به روز بیشتر به یکدیگر نزدیک می شوید.
د ـ این که والدین و خانواده تان، او را تأیید می کنند.

۲ـ به نظر شما. زوج ها از چه طریق قادرند به بهترین نحو، مشکلات و مسایل مهم زندگی مشترکشان را حل و برطرف کنند؟

الف ـ این که ابتدا مشخص کنند که چه کسی در اشتباه است و حق با کدام یک است.
ب ـ حتی درصورتی ناراحتی و نارضایتی شدید، بایستی مدام و همواره در مورد آنها با یکدیگر صحبت و تبادل نظر کنند.
ج ـ آنها را به حال خود رها کنند و منتظر بمانند تا اوضاع خود به خود بهبود یابد.
د ـ تمام حواس و توجه خود را روی آنها متمرکز کنند و گوش دل و جان به حرف ها و پیشنهادهای یکدیگر بدهند.

۳ـ واژه ماه عسل دوره و مرحله ای از زندگی مشترک زوج ها محسوب می شود که:

الف ـ باعث می شود اطمینان پیدا کنیم که همسرمان کاملاً برازنده و مناسب حال ما است.
ب ـ فرصتی در اختیارمان قرار می دهد تا دریابیم که آینده زندگی مشترکمان به چه شکلی پیش خواهد رفت.
ج ـ تا حدی مسخره و بچه گانه است و نمی توانیم طی آن دوره زندگی طبیعی خودمان را ادامه دهیم.
د ـ اگر واقعاً همسرمان نیمه گمشده و برازنده ما باشد، این دوره می تواند تا ابد به همان شکل ادامه داشته باشد.

۴ـ درزندگی مشترک زوجها، ممکن است تفاوت ها، اختلاف نظرها و مشکلاتی قد علم کنند. این ها:
الف ـ نمایانگر و علامتی دال بر این حقیقت هستند که لازم است تغییر و تحولاتی در همسرتان به وجود آورید.
ب ـ دلایل و عللی هستند که باعث می شوند گذشت و سازش خود را به یکدیگر نشان دهید و در جهت بهبود ارتباطتان بیشتر بکوشید.
ج ـ به منزله علایم هشدار دهنده ای هستند که ثابت می کنند همسرتان مناسب حال و برازنده شما نیست و به دردتان نمی خورد.
د ـ به منزله علایم و نشانه هایی هستند که به ما می گویند زمان آن فرا رسیده است که چیزهایی جدیدی یاد بگیریم و به مرحله رشد و شکوفایی دست پیدا کنیم.

۵ـ زوجهایی که همیشه رضایت خاطر، خرسندی، خشنودی و شادمانی شان را با یکدیگر تقسیم می کنند با زوجهایی متفاوت هستند که دائماً ابراز نارضایتی و ناراحتی می کنند و دلشان با یکدیگر نیست. به نظر شما، تفاوت اصلی آنها در چیست؟

الف ـ زوجهای گروه اول، هرگز عصبانی نمی شوند، جروبحث به راه نمی اندازند و دعوا مرافعه نمی کنند و همواره خونسردی و آرامش خود را حفظ می کنند و خویشتن دار هستند.
ب ـ زوجهای گروه اول به خراب شدن اوضاع دامن نمی زنند و در واقع در زندگی شان، موش نمی دوانند.
ج ـ زوجهای گروه اول مسایل و مشکلات، تفاوت ها و اختلاف نظرهای کمتری دارند، در نتیجه بیشتر فرصت پیدا می کنند که به یکدیگر برسند و از زندگی شان لذت واقعی ببرند.
دـ زوج های گروه اول، برای حل و رفع مسایل و مشکلات موجود در زندگی مشترکشان، از ابزار، تجهیزات، شگردها، راهکارها و تدابیر زیرکانه تر و بهتری برخوردارند.

نتیجه آزمون

سؤال ۱: الف ۳ امتیاز، ب ۲ امتیاز، ج ۴ امتیاز و د ۱ امتیاز
سؤال ۲: الف ۳ امتیاز، ب ۲ امتیاز، ج ۱ امتیاز و د ۴ امتیاز
سؤال ۳: الف ۲ امتیاز، ب ۴ امتیاز، ج ۱ امتیاز و د ۳ امتیاز
سؤال ۴: الف ۲ امتیاز، ب ۳ امتیاز، ج ۱ امتیاز و د ۴ امتیاز
سؤال ۵: الف ۲امتیاز، ب ۳ امتیاز، ج ۱ امتیاز و د ۴ امتیاز

اگر امتیازتان بین ۱۷ تا ۲۰ است: به شما تبریک می گوییم! شما به خوبی از نقاط ضعف و قوت شخصیت خودتان آگاهید و معنا و مفهم واقعی زندگی مشترک و همسرداری را کاملاً و به خوبی درک کرده اید. شما می دانید که هر ارتباط مشترکی، از فراز و نشیب های خاصی برخوردار است و قادرید خودتان را با آنها هماهنگ و سازگار کنید و مشکلات و موانع را از سر راه بردارید. در هنگام مواجهه با یک اختلاف نظر یا اختلاف سلیقه با همسرتان، ابتدا خود را به جای او می گذارید و از دریچه دید او به مسایل می نگرید، اشتباهات خود را به راحتی می پذیرید و در صورت لزوم حاضرید مصالحه و گذشت کنید. قطعاً با این روحیه ایثار و همدلی که شما دارید، حتی قادرید کوه را از جای خود بلند کنید و از یک زندگی مشترک پر از صلح و صفا و آرامش برخوردار باشید.

اگر امتیازتان بین ۱۳ تا ۱۶ است: شما از روحیه ای فداکار و ایثارگر برخوردارید، ولی مایلید همسرتان نیز، به موقع، شما را درک کند و از خودگذشتگی نشان دهد. ممکن است، در هنگام مواجهه با مشکلات، ابتدا، کمی خودتان را ببازید و دچار حالت سردرگمی و بلاتکلیفی شوید، ولی خیلی زود به خودتان می آیید و اوضاع را به بهترین نحو، سروسامان می دهید. متأسفانه، در هنگام پذیرفتن اشتباهات و خطاهایتان، کمی سرسخت و لجوجانه عمل می کنید، ولی با کمی تأمل و سبک و سنگین کردن جوانب امر، قادرید به راهکارهایی مناسب دست یابید و بر موانع و مشکلات فایق آیید.

اگر امتیازتان بین ۹ تا ۱۲ است: شما فردی سرسخت و خود رأی هستید و بر اعتقادات و باورهای ریشه دار و عمیق تان به شدت اصرار می ورزید و مایلید آنها را در زندگی مشترکتان اعمال کنید. این به شرطی خوب است که ابتدا، بتوانید به تفاهمی با همسرتان در این زمینه، دست یابید و بعد از گذشت چند سال از زندگی مشترکتان و شناخت هر چه بیشتر با یکدیگر، با هم فکری همسرتان آنها را با در نظر گرفتن وضعیت ارتباطتتان، به کار گیرید. متأسفانه در هنگام مواجهه با مشکلات و موانع، به سرعت دست و پایتان را گم می کنید و قادر نیستید بدون گرفتن کمک فکری از اطرافیانتان به رفع و حل آنها بپردازید.
بهتر است در این طور مواقع، ابتدا به غور و بررسی پیرامون مشکل پیش آمده بپردازید و با گرفتن کمک فکری و معنوی از همسرتان، بدون دخالت دادن اطرافیان، مشکلات را حل کنید.

اگر امتیازتان بین ۵ تا ۸ است: ابتدا باید به این سؤال پاسخ دهید: آیا معنا و مفهوم واقعی زندگی مشترک و ارتباط دوجانبه را به درستی درک کرده اید؟ اگر پاسخ تان به این سؤال منفی است (که حتماً همین طور است، چون امتیازات شما نمایانگر آن است) قبل از تصمیم گیری برای ازدواج، بایستی به زندگی مشترک آرام و پر از تفاهم زوج های اطرافتان دقیق شوید و راهکارهای مدبرانه آنها را فرا بگیرید. متأسفانه، از قدرت تصمیم گیری بالایی برخوردار نیستید و حرفهای دیگران به سرعت و به سهولت رویتان اثر می کنند، بدون این که پیرامون آنها بیندیشید و بعد از کمی جرح و تعدیل در آنها، اقدام کنید. زندگی مشترک به سان خیابانی دو طرفه است که باید حق و حقوق طرفین در آن، به طور یکسان و مساوی رعایت شود، وگرنه مشکلات و موانعی بر سر راهتان قد علم می کنند که حل و رفع آنها غیر ممکن است.کلمات کليدي : test ravanshenasi از کجا دیگران را بشناسم اعتماد به نفس اعصاب درست افسردگی انواع تست انواع تست جالب انواع تست خود شناسي انواع تست خودشناسی انواع تست روانشناسی انواع فال انواع مختلف تست روانشناسی ایرانیان تست تست آماده بودن برای ازدواج تست آمادگی ازدواج تست آمادگی ازدواج دختر و پسر تست ازدواج تست اضطراب تست افسردگی تست برای دختران تست برای روحیه تست برای شناخت دختر تست برای شناخت پسر تست برای پسران تست جالب روانشناسی تست خود شناسي تست خود شناسی واقعی تست خودشناسی تست خودشناسی ا...ما رنگ کردن خودتان رنگ کردنی روانشناسان روانشناسان اروپا روانشناسان ایران روانشناسان ایرانی روانشناسي شخصيت روانشناسی روانشناسی رنگ ها روانشناسی شخصیت روح روحیه روحیه خوب روحیه من بد است روحیه من خوب است روحیه من چطور است سلامت روح سلامتی روحی شما چه رنگی هستین شناخت روحیه طالع طالع بینی عصبی فال فال ازدواج فال روز قانون رنگ ها قوه تخیل قوه تخیل و تصور قوه تصور مشاوره روانشناسی مطالب جالب روانشناسی مطالب روانشناسي وانشناسی چه رنگی مناسب شماست گلچینی از تست های روانشناسی
تست روانشناسی ازدواجتست های ازدواجتست برای ازدواجتست ازدواج تست های ازدواج0hانواع تست ازدواجتست ازدواج روانشناسیتست روانشناسی برای ازدواجتست ازدواج مناسبوبلاگ محمد رضا حیدری رادfتست ازدواجتستهای ازدواجتستهاي ازدواجتستهاى ازدواجfتست چیست؟تست دازدواج"تستهای ازدواج"تست هزدواج"تست ازدواج"انواع تست های ازدواجتست ادامه ازدواج انواع تست تفاهم ازدواجتست ازدواجmmpi تست ازدواجتست های ازدواجتست از دواجتستهاي ازدواجتست های مهم برای ازدواجتست حین ازدواجتستی برای ازدواج.تست ازدواج mmpiتست ازدوجتست ازدواج کتلپاسخ تست ازدواج کتلست ازدواجنقاط ضعف مرد شهریوریتست های روانشناسی برای ازدواجآزمایش ازدواج انواع مازلتستهای مناسب برای ازدواجتست mmpi ازدواجتست هایی برای ازدواجتستهایی برای ازدواجتست های روانشناسی شخصیت برای ازدواجتست ازدواج حقیقتتست‏ ‏ازدواجتست ازدوتجتست ازداجتستهای تفاهم قبل از ازدواجتست اذدواجتست شناخت قبل ازدواجمشاوره ازدواج تستنوع آزمایش ازدواجتست مشاوره ازدواج کتلتست روانشناسی قبل از ازدواج mmpiانواع تستهای ازدواجتست ازدواج؟تست ازداواجانوع تست mmpiتستازدواج تست ازدواج و افسردگيتست روانشناسي تفاهم قبل از ازدواج آزمایش های مغاربتی تست ازدواجتستهائ ازدواجتست شخصیت کتل قبل از ازدواج و پاسخ آن تست مشاوره ازدواج وبلاگ محمدرضا حیدریروانشناسی هزدواجتست تفاهمcache:xUQovjEak7QJ:www.ashpazonline.com/t.php?tag=تست هوش کودکان محمد رضا حیدریتست سنجی موقعیت ازدواجازمون کتل مشاوره قبل ازدواجانواع تست های قبل از ازدواج تست ازدواج کتلسوالات تست ازدواج کتلتست 240 قبل از ازدواجمحمد رضا حیدری رادتست‏ ‏ازدواج‏ ‏کتلتست های خود شناسی ا زوج هاتستهای قبل از اذدواجتست روانشناسی ازدواج کتلتستهای شناخت برای ازدواجتست خودشناسی زوجین پیش از ازدواجتست روانشناسی قبل ازدواجتستهای قبل از ازدواجفال هزدواجمشاوره ازدواج تست تفاهمازدواج محمدرضا حيدريازدواج محمد رضا حيدريمحمد حیدری ازدواجازدواج رضا حیدریcache:9PtF1O5-CncJ:www.ashpazonline.com/related_posts.php?word=تست عشق (جدید) - کلیک کنید تست عشقازدواج محمد رضا حیدرینمونه تستهای ازدواج از بعد روانشناسیازدواج حيدريتستهاي روانشناسي ازدواج
محمد رضا حیدری ؛ یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۸۹ - 15:08:06 - [ 1 نظر و 2 تشکر]، خوانده شده 6969 بار

تشکر شده توسط: [ازیتا ازیتا*دوستی*49] [نسرین فدوی اخوان ]
 
ارسال لینک مطلب به :
پست های برتر محمد رضا

 
محمد رضا  حیدری محمد رضا حیدری


آفلاین

متولد: 15 / 6 / 1371
مجرد
خسته دل

 
دوستان

marjan khanom

***نازک نارنجی***

شهبانو معماری

الی قریشی

مرجان عابدی

محمد هيچكس
آلبوم عکس غذاها و سفره آرایی
 
آلبوم عکس های شخصی
 
سایت های مورد علاقه
   
 
از این که آشپزآنلاین را بهترین ساختید متشکریم. با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اطلاعات وارد شده در آشپزآنلاین مطلع شوید.
لطفاً ایمیل خود را وارد نمایید:

 
   

Time : 0.0577249526978 seconds