آشپزآنلاین، بزرگترین سایت آشپزی ایرانی
تماس با ما تبلیغات اعضاء آشپزآنلاین تالار گفتگو لیست غذا آشپزآنلاین
نام کاربری
رمز عبور

با عضویت در آشپزآنلاین از امکاناتی چون داشتن صفحه شخصی، آلبوم عکس ، دوستیابی و مشارکت در همه بخش های آشپزآنلاین برخوردار خواهید شد

آخرین وبلاگ های به روز شده
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
     
   
 
از این که آشپزآنلاین را بهترین ساختید متشکریم. با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اطلاعات وارد شده در آشپزآنلاین مطلع شوید.
لطفاً ایمیل خود را وارد نمایید:

 
   


وبلاگ اسماعيل سردشتي
زندگی نامه ی اسماعیل سردشتی هنرمندکرد

پس از تحصیلات ابتدایی برای ادامه به شهر مهاباد رفت ولی در آنجا چون جای تفریح و بیکاری بیشتر بود و بیشتر از درس دور می شد و در نهایت ترک تحصیل کرد.

بنده که اطلاعات پراکنده ای در مورد او دارم فقط آنهایی را می نویسم که می دانم و گرنه توصیف یک هنرمند بزرگ در چند صفحه کاری محال است.

وی بعد از مدتی ازدواج کرد و سپس به پدرش پیشنهاد داد که مشغول سرودن آواز می شوم و همین باعث شد که با ناراحتی از پدرش دور شود و به شهر مهاباد که در آنجا هنرمندان کرد بیشتری وجود داشت برود.

بعد از مدتی که هنرمندان آن زمان فهمیده بودند که اگر مردم او را بشناسند دیگر بازار کاری برای آنها نخواهد ماندبه گفته بودن که کار سختی هست و تو نمی توانی و..... ولی بنا به گفته ی خودش یکی از صاحبان استودیوی هنرمندان در مهاباد باعث شده است که وی به کارش ادامه دهد.

بالاخره بعد از مدتی کار بیشتر مردم موکریان او را شناختند و همین نیز باعث پیشرفت بیشتر وی شد و در بیشتر مراسمات عروسی شرکت می کرد و روز به روز عاشقان وی بیشتر می شدند .

سی دی ( ئه مان لی ) که با همکاری بیوران رایانه سردشت از وی پخش شد بسیار جالب بود ولی بیشتر موضوعات وی عاشقی زیبارویان بود ولی بعد از مدتی از بازار زیبارویان درآمد و وظیفه ی خودش را سنگین تر دید و مشغول به سرودن آواز های ملی و یادآوری حماسه های ملت خودش و منطقه شد ولی متاسفانه به او اجازه داده نشد که ادامه دهد و به شش ماه زندان و چندین ضربه شلاق و سه سال محرومیت از آواز خواندن محکوم شد در طول این مدت سایر هنرمندان و ملت هم در اکثر مراسمات یادهای زیادی از او کرده و برای آزادی و دعا می کردند تا اینکه شش ماه تمام و وی آزاد شد . بعد از مدتی وی نتوانست شرایط را ادامه دهد تا اینکه در شهر مهاباد در زمستان ۸۳ یک سی دی خداحافظی و مهاجرت را ضبط کرد و به جنوب این سرزمین تکه تکه شده رفت . در آنجا هم مردم پذیرایی خوبی از او کردند و در به هیتلر هنرمندان تبدیل شد.سپس در کانال ماهواره ای کردستان تی وی دعوت شد و آوازهایی سر داد و برای بار دیگر عاشقان وی او را دیدند و چند آوازی سر داد که اگر امکانش باشد فایل های تصویری را در این وبلاگ قرار خواهم داد. در تابستان ۸۴ با برادرش رزگار به صورت نهانی به ایران سفر کرد ولی آشکار شد که وی آمده است و بر اثر سانحه ی تصادف برادرش را از دست داده و خودش هم پایش شکسته است ولی هر جورهایی که شد با مردانگی جوانان سردشت از خاک ایران خارج شد و به عراق برگشت. هر هفته و لا اقل هر ماه یک یا چند سی دی از اسماعیل سردشتی روانه ی بازار می شد که هنوز هم آوازهایش در این استودیو ها هستد که در پایان سعی می کنم نام این استودیو ها را بیاورم. در این مدت خوانندگان زیادی می خواستند با او رقابت کنند و می خواستند شخصیت او را خدشه دار کنند تا دوباره مردم به آنها روی بیاورند و بازارشان دوباره بیاید ولی سردشتی آنقدر توانا بود که هیچ کدام از خوانندگان عراق نتوانستند ذره ای از عشق مردم را نسبت به او کم کنند. ناگفته نماند که در میان این خوانندگان بعضی ها هم چون آراس ره باتی - محمد بوکانی - نعمت توتونچی - سلیمان لاجانی - مناف خیلانی - فقه مینه - سرکوت قوربانی - قادر مرالی - عثمان ربطی - عبدالله کویستانی - یاسین یادگار و خیلی خوانندگان دیگر همواره به او احترام می گذاشتند و رسیدن به آرزوهای سردشتی را از خداوند منان خواستار بودند که این خود باعث محبوبیت این خوانندگان نیز شده بود. اسماعیل سردشتی در طول مدتی که در عراق بود چندین بار در کانال های ماهواره ای مختلف از قبیل زاگرس - کردستان تی وی - کردسات - نوروز تی وی و .... دعوت شد و هر بار آوازهایی سر می داد و خاطره هایی می گفت. تا اینکه سرانجام در اولین روز ماه اوت ۲۰۰۸ برابر با دهم مرداد ماه سال ۱۳۸۷ هجری شمسی روز جمعه ساعت ۱۶ بر اثر سانحه ی تصادف در جاده ی رانیه کنار پل سنگسر به شدت زخمی شد و پس از روانه شدن به بیمارستان رانيه در راه به شهادت رسید و جان خود را در راه دفاع از آرمان های این ملت فدا کرد.

اسماعیل سردشتی دارای ۴ فرزند (۲ پسر و ۲ دختر ) است. پسر بزرگش کیوان فرزند مادری است که از اسماعیل سردشتی جدا شده بود ولی فرزندان دیگرش شیما و شیلا و کومار فرزندان همسر تازه اش خانم شهلا می باشند. پدر اسماعیل سردشتی مام میرزای بایزی آمان چند فرزند را از دست داده است و در حال حاضر نوه ها و عروس هایش کنار او در شهر مهاباد به سر می برند.

اسماعيل سردشتي ؛ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰ - 09:45:58 - [ 2 نظر و 4 تشکر]

 
اسماعيل  سردشتي اسماعيل سردشتي


آفلاین

محبوب

 
دوستان

Roshanak Parsa

*** احسان***

بهراد1 محمدی
آلبوم عکس غذاها و سفره آرایی
 
آلبوم عکس های شخصی
 
سایت های مورد علاقهTime : 0.0166549682617 seconds