صفحه اصلی تالار گفتمان | صفحه اصلی سایت آشپزآنلاین | تبلیغات

¤¤¤  لحظات خوبي را براي شما آرزومنديم.  ¤¤¤

مشاهده پست هاي بدون جواب | نمايش مبحث هاي فعال

نام کاربري:
کلمه عبور:

به ياد داشته باش
فقط در در صفحه اصلي تالار ميتوانيد از ورود سريع استفاده کنيد
 (0 پیامک جدید)
درخواست عضويت   ورود * ورود 

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 45 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3
forumtools   forumtools
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: چهارشنبه 6 بهمن 1389, 7:02 pm 

برنده مسابقه آشپزی
برنده مسابقه آشپزی

نماد کاربر

محبوبیت: 22

تاريخ عضويت: جمعه 23 مرداد 1388, 7:11 pm

تشکر کرده اید: 1161 مرتبه

sinaJAN نوشته است:

منم پسر 3 سالمو خیلی میزنم چی کار کنم خیلی بده

آره خیلییییییییییییییی بده اولن چه جوری دلت می یاد ثانیا منم یه پسر شیطون دارم و تجربه بهم نشون داده تنبیه کاملا نتیجه معکوس میده بچه ها عصبی ترو پرخاشگر تر میشن .تازه بعد میبینی که خدای نکرده دچار تیک های عصبی میشه که توی آیندش خیلی تاثیر میزاره بعد یادت باشه که این همه زحمت میکشی و بچه داری میکنی ولی بچت همینهاتو زهنش واسه همه عمر تاثیر منفی میزاره

سعی کن آرامش داشته باشی بچه موهبتی هست که خدا به ما داده نباید باهاش با بی حوصلگی رفتار کنی قدرش رو بدون اگه به خواسته هاش توجه کنی و باهاش بچگی کنی به مرور تاثیر مثبتش رو میبینی

جا برای من گنجشک زیاد است ولی.... به درختان خیابان تو عادت دارم ..... عادتم داده خیالت که به یادم باشد .......یاد من هم نکنی باز به یادت باشم..................

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: چهارشنبه 25 خرداد 1390, 9:12 am 

کاربر جدید

No Avatar

محبوبیت: 0

تاريخ عضويت: جمعه 6 خرداد 1390, 8:06 pm

تشکر کرده اید: 23 مرتبه

فکر نکنم اگه کار بدی کرده باشه یعنی خیلی بد تنبیه بدنی اینقدر هم فاجعه باشه

یکی از دوستام میگفت مادرش موقع تنبیه میخوابوندتش روی پاش و چند تا میزده دم باسنش

خودش میگه تنبیه خوبه چون الان دختر خودش رو هم همینطوری (با زدن روی لمبه هاش ) تنبیه میکنه.دخترش 8 سالشه

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: چهارشنبه 25 خرداد 1390, 9:42 am 

کاربر فعال
کاربر فعال

نماد کاربر

حالت من: Cheerful

محبوبیت: 113

تاريخ عضويت: دوشنبه 8 شهریور 1389, 11:58 pm

تشکر کرده اید: 4672 مرتبه

سلام من بچه ندارم ولي در اين زمينه تجربه زياد كسب كردم .دختريكي از فاميلاي نزديكمون تقريبا4 سالشه و ميتونم بگم هيچ نوع تنبيهي روش تاثير نداره حتي از باباشم نميترسه باباش بدترين دادا و بدترين دعواهارو باهاش كرده كه خدايي من خيلي ترسيدم ولي اون بچه خيلي راحت تو چشم باباش نيگا ميكنه و جوابشو ميده . جوري اذيتشون ميكنه كه پدرو مادرش ميشينن و گريه ميكنن پيش مشاور هم رفتن ولي بازم فايده نداره. دليلشم اينه كه مادر اين بچه خيلي كم سن و ساله و به دليل تجربه خيلي كمي كه از بچه داري داره از وقتي كه بچه بدنيا مياد مدام تنبيهش ميكنه و ميزنتش به خاطر همينم بچه آبديده شده ديگه از هيچ تنبيه و تهديدي نميترسه. شديدا هم عصبي شده . واقعا پدرو مادر بدون آگاهي و مطالعه خيلي ميتونن رو آينده بچشون تاثير بد داشته باشن.

رفیق:! منفی در منفی نمیشه مثبت,می‌شه کثافت…!!! همین!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: چهارشنبه 25 خرداد 1390, 9:53 am 

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

No Avatar

محبوبیت: 1

تاريخ عضويت: سه شنبه 17 اسفند 1389, 2:12 pm

تشکر کرده اید: 192 مرتبه

اونهایی که بچه ها رو دعوا می کنن خیلی بی رحمن.ببخشید بی عرضگی خودشونو در رفتارهاشون با تنبیه بچه  جبران می کنن

من هر وقت می بینم یکی بچه اش رو دعوا می کنه گریه ام می گیره

خودم هیچوقت بچه هامو تنبیه نمی کردم.اونها هم عقل دارن می شه با هاشون حرف زد یا حد اکثر اخم کرد

امام بچه ها رو خیلی دوس داشت و می گفت بچه ها تازه از عالم ملکوت اومدن

یه دفعه که به بچه هام تشر زده بودم خواب امامو دیدم بهم گفت این یچه ها روح لطیفی دارند زود دل آزرده می شن .بعد از اون حتی بهشون تشر نزدم

هیچوقت یادم نمیاد بابام ما رو دعوا کرده باشه

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: چهارشنبه 25 خرداد 1390, 9:32 pm 

کاربر جدید

No Avatar

عزیزم

همه بچه ها یکی نیستن

مثلا یکی از دوستام یه پسر داره که الان 7 سالشه

تا 4 سالگی خوب بود ولی 4 سالش که شد نمیدونی چه کارایی نمیکرد

اینقدر شیطونی میکرد اون هم شیطونیای خطرناک که دیگه کنترلت رو از دست میدادی

من هم اول حرف پرواز جون رو میزدم وبه دوستم میگفتم که بچه هم عقل داره و میشه باهاش حرف زد چند بار خودم نشوندمش و باهاش حرف زدم خیلی خیلی هم دوسش دارم و اونم بهم علاقه داره ولی باورت میشه دریغ از یه ذره تغییر! همون موقع که حرفت تموم میشد دوباره سر خواهر کوچولوش رو میکوبید توی دیوار موبایل مامانش رو میذاشت توی کاسه آب و هزار تا کار دیگه که اینا جزو معمولیاش هست.فقط با یه کم کتک خوردن میشد تا حدودی کنترلش کرد و با اینکه خیلی خیلی دوسش دارم و همیشه براش کادو میخرم(عین بچه خواهر خودم) ولی دیگه وقت تنبیه  که میشد جلوی مامانش رو نمی گرفتم.دوستم هم پشت دستش نمی زد چون اینا براش جواب نداشت چند بار محکم میزد روی لمبه اش-  حداقل تا فردا اوضاع خیلی بهتر بود و بعد یه مدت هم خیلی بهتر شد الان هم شیطونه ولی نه مثل قبل

کلا من با تنبیه  بدنی مخالف نیستم ولی نه اینکه دستت هرز بشه و مرتب بزنیش

یا توی گوشش و صورتش و سرش بزنی

خیلی که از حد گذروند یا چند تا پشت دستی یواش یا بخوابونیش رو دستت و بزنی به لمبه هاش

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: چهارشنبه 25 خرداد 1390, 10:31 pm 

کاربر فعال
کاربر فعال

نماد کاربر

باهات موافقم اين دختر بچه اي كه گفتم به قدري شلوغ ميكنه و لجبازي ميكنه وحرف گوش نميده آدم ميخواد خودشو بكشه. يه بار باباش قلبش گرفت انقدر حرص خورد 

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: پنج شنبه 26 خرداد 1390, 2:57 pm 

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

No Avatar

مطمئن باشید اگه با بچه خوب رفتار بشه لجبازی نمی کنه.شیطونی بچه که اشکالی نداره.ما که یچه بودیم حباط های بزرگ داشتیم انرژی مونو تخلیه می کردیم

من هر روز بدون استثنا بچه هامو پارک می بردم.و تو خونه هم مرتب باهاشون بازی می کردم.وقتی مادر شدی مادر باش.

پسر من هیچوقت نمی شست همبشه ایستاده توپ می زد.یه روز دوستم اومد خونم بعد یه ساعت گفت چرا اینو دعوا نمی کنی گفتم مگه چکا رکرده.گفت یه ساعته جلوی ما توپ می زنه دوستم واقعا عصبانی شده بود .گفتم این مدلشه کاری نمی کنه خوب بازی می کنه.من هیچ وفت نمی گم بازی نکن .

شاید باور نکنید پسر کوچک من الان 21 سالشه دو تا توپ داره وسط هال اگه یه دقیقه تو هال بیاد با ما کار داشته باشه همنجور ایستاده توپ می زنه ما هم هیچی نمی گیم.اصلا برامون عادی شده.

بابایی که به خاطر شیطونی بچه حرص بخوره اصلا نباید با با می شد.

بچه یکی از دوستام خبلی شیطون بود مادرش هیچوقت دعواش نمی کرد وفتی مدرسه رفت مادرش به معلمش گفت وسط هر کلاس دوبار بفرستش بیرون تا اذیتتون نکنه .اونم تا می دید بچه کلافه س می فرستاد بیرون اونم دو دور در حیاط می دوید وبعد اروم می شد.

اگه واقعا به بچه به چشم یک انسان نگاه کنیم هیچوقت اونو حتی پشت دستش نمی زنیم

اگه بچه در کودکی از ترسش ساکت شه وقتی که بزرگ شه ونترسه سرکشی می کنه.بعد دیگه هیچ جوری نمی شه باهاش کنار اومد

بچه ها موقع امتحانها بخصوص سال پیش دانشگاهی خیلی کلافه می شن ومرتب غر می زنن واذیت می کنن یا دعوا راه می اندازن.

یه روز یکی از یچه هام هرچی گفت گفتم بله البته حق با شماست بعد یه ساعت گفت خودم خسته شدم اینقدر غر زدم چرا شما هیچی نمی گی .گفتم شما پیش دانشگاهی هستی و کنکور داری بنابرین حق با شماست.

حالا اگه  بچه ها یه کم یا حتی خبلی زیاد اذیت کنن طوری نمی شه ما باید صبرمونو زیاد کنبم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: پنج شنبه 26 خرداد 1390, 4:43 pm 

کاربر جدید

No Avatar

پرواز جون

من نظر شما رو قبول رو دارم هیچ کس هم یه پسربچه رو به خاطر توپ بازی توی خونه کتک نمیزنه یا به یه نوجوون کنکوری که فکرش درگیر هست گیر نمیده ولی بچه دوستم کارای خطرناکی میکرد که جون خودش خواهرش و امنیت خونه رو به خطر مینداخت

شما اگه بچه ات بخواد با سرنگ آب بریزه توی پریز چه کار میکنی و اگه از دستش بگیری و باهاش حرف بزنی و باز هم همون کار رو بکنه یا  اینکه تا روت رو برگردونی سر خواهر ضعیفش که یه ساله س رو بکوبه توی دیوار

تنبیه بچه هیچی ازش کم نمیکنه-به شرطی که جلوی بقیه کتک نخوره-قبلش بهش بگی بابت چی داره تنبیه میشه و در حین خونسردی تنبیه بشه که احساس نکنه دق و دلی داره سرش خالی میشه-مثلا یه بار از همین بچه وقتی خواهرش رو زد پرسیده بودن چرا میزنیش گفته بود چون من بزرگترم و زورم زیاده

مادرش هم حسابی تنبیه ش کرده بود و گفته بود اگه هر کی زورش زیاده بخواد ضعیف تر از خودش رو بزنه من هم تو میزنم تا ببینی کتک خوردن چه مزه ای داره

بعد هم تنبیه بدنی تا یه سنی جواب میده و اوکی هست مثلا تا 9 ،10 سالگی

در ضمن نباید جوری زد که بچه رو کبود کرد همین که دردش بیاد کافیه(یعنی فقط مجازات بشه)

تو سری و تو گوشی هم نباشه وقتی کوچیکه پشت دستی و بزرگتر که بشه با دست رو لمبه هاش زدن

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: پنج شنبه 26 خرداد 1390, 5:02 pm 

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

No Avatar

آیلی جان

بچه دردش نمباد شخصیتش خورد میشه وتحقیر می شه

اگه مادر رفتار درستی کنه بچه بزرگتر با کوچکتر مهربون می شه.من 5 یا یچه پشت سر هم داشتم یعنی در مدت 10 سال. .5 تا بچه داشتم .هیچوقت این مشکلو نداشتم .بچه هام از کوچیکی همدیگه رو دوست داشتن و ازاری به هم نمی رسوندن..

پسرم که دو سالش بود منو اذیت می کرد.مثلا شیرشو زمین می ریخت. با قصدا خونه رو نجس می کرد.یه دفعه بهش گفتم چرا منو اذیت می کنی.با همون زبون بچگی گفت تو منو می زنی .گفتم من کی تو رو زدم.گفت هر وقت می خوام کاری کنم محکم دستمو می گیری.گفتم باشه دیگه اینکارو نمی کنم ولی باید قول بدی تو هم منو اذیت نکنی

خودم هم باور نمی کردم اذیت های اون یکباره قطع بشه.بعد فهمیدم کارهایی رو که اون مثلا غیر عمدی انجام می ده همش عمدی بوده. چون دیگه تکرار نشد. و از اون به بعد تا حالا رابطه خوبی با هم داریم

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم *parvaz* تشکر کرده اند:
mah20 (سه شنبه 31 خرداد 1390, 8:25 pm)

پستارسال شده در: سه شنبه 31 خرداد 1390, 12:54 pm 

کاربر جدید

No Avatar

محبوبیت: 2

تاريخ عضويت: سه شنبه 31 خرداد 1390, 12:35 pm

تشکر کرده اید: 13 مرتبه

سلام

من تازه عضو شدم

چه مباحث جالبی توی این سایت هست

به نظر من تنبیه بدنی بعضی وقتا لازمه.من 3 تا فرزند دارم و فوق لیسانس کتابداریم

ولی به خاطر توافقی که با شوهرم داشتم و چون وضع مالی خوبی داریم و دلمون میخواست بچه زیادداشته باشیم ترجیح دادم تو خونه بمونم و به وظیفه مادری و همسریم رسیدگی کنم

بچه های 10، 7 و یه دختر شیرخواره دارم

بعضی وقتا هم مجبور میشم بچه هامو تنبیه بدنی کنم

مثلا دختر بزرگم اگه بدونم امتحانی رو بدون اینکه درس بخونه نمره بدی گرفته

بیشتر تنبیه هایی که اعمال میشه به خاطر درسشون هست

الان اوضای درسی دختر بزرگم خیلی عالیه

ولی اگه تنبیه و تشویق نباشه لای کتاباشو هم باز نمیکنه

یکی از دوستام که خودش هم مشاور مدرسه هست میگفت هر وقت دخترش کار اشتباهی میکنه با خط کش کفه دستش میزنه که من اصلا موافق نیستم ولی روشهایی که آیلی جان گفتن رو قبول دارم .توی اتاق خودش روی پام میخوابونمش و با دست به قمبلش میزنم-خیلی هم تاثیر داره

به هر حال بچه باید از یه چیز حساب ببره

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: سه شنبه 31 خرداد 1390, 7:45 pm 

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

No Avatar

نازنین زهرا جان.امبدوار نباش دخترات وقتی نوجوان شدن بازم ازت تبعیت کنند و همینظور درسشون خوب باشه.

من بر عکس شما بچه هامو برای درس اذیت نکردم

همشون دانشگاه تهران و شریف قبول شدن.تا راهنمایی هم درسشون معمولی بود

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم *parvaz* تشکر کرده اند:
mah20 (سه شنبه 31 خرداد 1390, 8:24 pm)

پستارسال شده در: سه شنبه 31 خرداد 1390, 7:48 pm 

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

No Avatar

راستی نازنین زهرا جون خیلی خوش امدی

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: سه شنبه 31 خرداد 1390, 9:46 pm 

کاربر فعال
کاربر فعال

نماد کاربر

به نظرتون بچه اي روكه يه ريز جيغ ميكشه هر كاريشم ميكني اروم نميشه . با هر طريقي هم باهاش برخورد ميشه آروم نميشه. تا بهش نگاه ميكني جيغ ميكشه. دندون مصنوعياي بابا بزرگشو جلو چشمشون انداخته سطل اشغال. رفته دسشويي گوشوارشو كنده انداخته تو دسشويي. پرده هاي خونشونو با قيچي پاره پاره كرده به نظرتون چه رفتاري بايد باهاش كرد؟ بيچاره پدرو مادرم اعصابشون تا يه حدي ميكشه. منم با تنبيه بدني موافق نيستم ولي بعضي موارد به نظرم بچه بايد بترسه چون بچه اي رو كه حتي مشاورام نتونستن رامش كنن يه جوري بايد حتي شده از ترس يه كسي يا يه چيزي تنبيهش كرد

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: چهارشنبه 1 تیر 1390, 7:50 am 

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

No Avatar

aftabetarik نوشته است:

به نظرتون بچه اي روكه يه ريز جيغ ميكشه هر كاريشم ميكني اروم نميشه . با هر طريقي هم باهاش برخورد ميشه آروم نميشه. تا بهش نگاه ميكني جيغ ميكشه. دندون مصنوعياي بابا بزرگشو جلو چشمشون انداخته سطل اشغال. رفته دسشويي گوشوارشو كنده انداخته تو دسشويي. پرده هاي خونشونو با قيچي پاره پاره كرده به نظرتون چه رفتاري بايد باهاش كرد؟ بيچاره پدرو مادرم اعصابشون تا يه حدي ميكشه. منم با تنبيه بدني موافق نيستم ولي بعضي موارد به نظرم بچه بايد بترسه چون بچه اي رو كه حتي مشاورام نتونستن رامش كنن يه جوري بايد حتي شده از ترس يه كسي يا يه چيزي تنبيهش كرد

اتفاقا این بچه رو اصلا نباید تنبیه کرد حتی نباید عکی العمل نشون داد.شما چرا می خواین اشتباه رو با اشتباه درست کنید.

مامانم همیشه می گفت این بچه ها از بس کتک خوردن سرتق شدن.

اتفاقا این بچه ای که شجاعت داره زیز بار زور نمی ره .منطق هم داره.چون واکنشی خراب کاری می کنه.

در مقابل بچه ای که خرابکاری می کنه نباید مستقیم حرف زد  می شه در حال صحبت با فرد سوم بگید می خواستم یه پیرهن برای فرزانه بخرم ولی نمیدونم چرا پردمون پاره شده خال مجبورم پرده بخرم

این تنبیه ها اصلا فایده نداره چون بچه روز به روز ایده های جدیدتری برای اذیت کردن پیدا می کنه. اخرش هم یاد می گیره به خودش صدمه بزنه تا باعث ناراحتی دیگران بشه

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: يکشنبه 5 تیر 1390, 6:39 am 

ato

مدیر سابق و برنده عکاسی
مدیر سابق و برنده عکاسی

نماد کاربر

حالت من: In Love

محبوبیت: 280

تاريخ عضويت: پنج شنبه 12 آذر 1388, 5:31 am

تشکر کرده اید: 3809 مرتبه

مطالبتون جالب بود.

ما هم یک آشنایی داریم که دو تا پسر داره که وقتی اسمشون مییاد انگار اسم زلزله اومده. خیلی بی ادب هستند و به همه چیزدست می زنند. و بزرگ و کوچیک و غریبه و آشنا هم حالیشون نیست.

البته مامان و بابای این دو پسر بچه سن زیادی دارند و اصلا حوصله صحبت کردن با بچه ها رو ندارند فقط به تنبیه متوسل می شن و دست سیلی شون خیلی خوبه. بچه ها هم جلوی جمع کتک می خورند و بیشتر لج می کنند.

من خودم که از بچه ها خوشم می یاد یک برخورد چند ساعته باهاشون داشتم. باهاشون حرف می زدم. ازشون می خواستم شعر بخونند و نقاشی کنند . این دو تا بچه به حدی آروم بودند که بابا و مامانشون تعجب کرده بودند و در کمال ناباوری ازشون فیلم می گرفتند.

واسه همین به نظرم صحبت کردن با بچه ها خیلی مفید تر از تنبیه بدنی است.

اینکه بچه فرق خوب و بد رو بدونه دیگه قطعا کاربد انجام نمی ده و در اینصورت تنبیه بدنی هم لازم نیست.

البته بعضی تنبیه ها مثل اجازه ندادن برای استفاده از اسباب بازی و ... لازمه.

دخترم

http://www.ashpazonline.com/forum/forum-f166/topic-t26336.html

http://www.ashpazonline.com/forum/post1013076.html#p1013076

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم ato تشکر کرده اند:
*parvaz* (يکشنبه 5 تیر 1390, 6:49 am)

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 45 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3

اطلاعات

جستجو براي:
تعداد صفحات: صفحه 3 از 3

تعداد پست ها:  45 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: Alexa [Bot] و 3 مهمان مدير انجمن: مامان فاطمه شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

تاپیک های مشابه

مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. مهد کودک و اثرات آن برحال و آینده کودک؟؟؟

atena2

9

538

يکشنبه 15 بهمن 1391, 2:31 pm

tasha نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. روانشناسی کودک

آریا

3

625

يکشنبه 3 مرداد 1389, 10:00 am

kouroshh نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. راه رفتن کودک