صفحه اصلی تالار گفتمان | صفحه اصلی سایت آشپزآنلاین | تبلیغات

¤¤¤  لحظات خوبي را براي شما آرزومنديم.  ¤¤¤

مشاهده پست هاي بدون جواب | نمايش مبحث هاي فعال

نام کاربري:
کلمه عبور:

به ياد داشته باش
فقط در در صفحه اصلي تالار ميتوانيد از ورود سريع استفاده کنيد
 (0 پیامک جدید)
درخواست عضويت   ورود * ورود 

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 9 پست ] 
forumtools   forumtools
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: شنبه 7 آذر 1388, 11:15 am 

کاربر جدید

No Avatar

محبوبیت: 0

تاريخ عضويت: چهارشنبه 1 مهر 1388, 3:41 pm

تشکر کرده اید: 0 مرتبه

در مورد قرص اسپیرونولاکتون اطلاعات میخوام

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: شنبه 7 آذر 1388, 3:04 pm 

کاربر جدید

نماد کاربر

تاريخ عضويت: شنبه 23 آبان 1388, 10:07 am

این قرص برای تنظیم قاعدگی و معمولا برای عوارض تنبلی(کیست) تخمدان مثل جوش صورت یا موی زاءد مورد استفاده قرار می گیرد با توجه به اینکه قرص هورمونی می باشد همانند قرص های هورمونی دیگر عوارضی مثل سردرد .سرگیجه .تهوع . افسردگی و چاقی را دارد

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: شنبه 7 آذر 1388, 3:10 pm 

کاربر جدید

No Avatar

تاريخ عضويت: سه شنبه 9 تیر 1388, 10:35 am

سلام نغمه جان
چه جور اطلاعاتی می خوای عزیزم در مورد داروی اسپیرونولاکتون ؟
اثرات /عوارض/
تداخل؟
من یه سری اطلاعات عمومی برات می نویسم امید وارم مفید باشه . البته کاش می نوشتی مشکل چی بوده!
در هر صورت...
:smilie_liebe4:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: شنبه 7 آذر 1388, 3:46 pm 

کاربر جدید

No Avatar

تاريخ عضويت: سه شنبه 9 تیر 1388, 10:35 am

اسپیرونولاکتون یک داروی مدر( بمنظوراثرکاهنده فشار خون) از طریق نگهداری پتاسیم است که بعلت اثرات انتی اندروژنی(ضد اندروژن یا همان هرمون مردانه) در درمان اختلالات هرمونی زنانه کاربرد عمده یافته است..از عوارض اولیه ان تکرر ادرار هست که بعد از مدتی به ان تحمل حاصل می شود یعنی دفعات به حد نرمال نزدیک می شود /بزرگی پستان که در اثر احتباس اب است و این اثر هم تا حدود عمده بعد از قطع مصرف برگشت پذیر است و اگر برای بلند مدت استفاده شده باشد یعنی چندین دوره درمانی سبب بروز خطوط ترک روی پوست پستان و شکم خواهد شد. کاهش ریزش موی سراندروژنی وکاهش سرعت رشد موهای زائد از عمده اثرات مطلوبی هستند که به اثرات نامطلوب ان می چربد..
عوارضی که دوست عزیز نوشتن هم در نظر داشته باش به علاوه اینکه جدیدا در مورد -این دارو کشف شده که دارای اثر ریباند افکت است این یعنی بعد از قطع مصرف احتمال اینکه ریزش موی اندروژنی و.. با شدت بیشتر بازگشت کند بسیار است نتیجتا پزشکان تنها باید در صورتی که نوع بیماری را کاملا درست تشخیص داده باشند باید دارو را تجویز و طی درمان بیمار را تحت نظارت داشته از این نظر که مطمئن شوند قطع مصرف دارو ناگهانی و یکباره نباشد چرا که امکان اثر ریباند حتمی است یعنی نتنها مشکلی حل نمی شود بلکه بیماری با عود عوارض به شکل شدید تر باز گشت می کند.
از موارد مصرف این دارو :درمان ادم(احتباس اب در بدن)
کاهنده فشار خون
تشخیص هایپر الدوسترونیسم اولیه
درمان هیپوکالمی ناشی از مصرف داروهای مدر
-این دارو در بارداری عموما منع مصرف دارد مخصوصا در بارداری منجر به افزایش فشار خون

به شکل قرص های روکش دار 25 میلی و خط دار 100 میلی موجود است
این دارو همزمان با سایر داروهای نگهدارنده پتاسیم یعنی کاهنده فشار /منع مصرف دارد و باقرص لیتیوم مسمومیت می دهد
و با بیشتر داروهای مسکن امکان بروزواکنش های ناخواسته کلیوی افزایش می یابد در طول درمان با این دارو باید از مصرف غذاهای غنی از پتاسیم سدیم و نمک و نمک های جایگزین حتی الامکان خود داری کرد

عوارض:سردرد کهیربی اشتهایی تهوع اسهال بزرگی پستان در مردان و اختلالات قائدگی در زنان
دارو را باید دور از نور نگهداری کرد و با غذا میل کرد
این دارو باید حتما توسط پزشک تجویز شود و از مصرف خود سرانه جدا پزهیز شود این دارو ممکن است سرگیجه شدید ایجاد کند که بهتر است تا مشخص نشدن اثر درمانی از
رانندگی و کارهایی که نیاز به هشیاری زیاد دارد خود داری شود
دارو باید هر روز حتما حتما راس ساعت معین مصرف نمود و در صورت فراموش کردن یک دوز فقط در صورتی که ساعت دوز بعد نزدیک باشد از مصرف ان خود داری کنید و دوز بعد را دو برابر نکنید.

در صورت بروز کرامپ و ضعف عضلانی خستگی تهوع شدیداستفراغ یا اسهال حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید. :smilie_liebe4:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: يکشنبه 26 اردیبهشت 1389, 5:46 am 

کاربر جدید

نماد کاربر

حالت من: Angelic

تاريخ عضويت: پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 9:10 am

تشکر کرده اید: 29 مرتبه

سلام دوستای گلم (fl)
من مشکل موی زائد دارم هرکاری میکنم نمیتونم از شرشون خلاص شم حتی چند مرحله الکترولیز و لیزر هم انجام دادم اما بعد از چند وقت همه چیز مثل اولش شد تا اینکه آخرین دفعه که به پزشک مراجعه کردم برام قرص اسپیرونولاکتون و قرص یاسمین تجویز کرد حالا سوالم اینکه آیا با اتمام این قرصا باز دوباره این مشکلم برمیگرده یا نه واقعا دیگه خسته شدم نمی دونم چکار کنم خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره کمکم کنه :th: (fl)

خدایا کمکم کن زمانی که میخواهم در مورد راه رفتن کسی قضاوت کنم، کمی با کفشهای او راه بروم.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: سه شنبه 2 شهریور 1389, 11:58 am 

کاربر فعال
کاربر فعال

نماد کاربر

محبوبیت: 177

تاريخ عضويت: يکشنبه 24 مرداد 1389, 9:54 am

تشکر کرده اید: 1932 مرتبه

Diyana نوشته است:
سلام دوستای گلم (fl)
من مشکل موی زائد دارم هرکاری میکنم نمیتونم از شرشون خلاص شم حتی چند مرحله الکترولیز و لیزر هم انجام دادم اما بعد از چند وقت همه چیز مثل اولش شد تا اینکه آخرین دفعه که به پزشک مراجعه کردم برام قرص اسپیرونولاکتون و قرص یاسمین تجویز کرد حالا سوالم اینکه آیا با اتمام این قرصا باز دوباره این مشکلم برمیگرده یا نه واقعا دیگه خسته شدم نمی دونم چکار کنم خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره کمکم کنه :th: (fl)

سلام
من هم به علت جوش و چربی پوست و ریزش مو همین دو تا قرص را مصرف می کنم و الانم پوستم مثل آینه شده . من قبلا هم اسپیرینو لاکتون مصرف کردم اما وقتی قطع کردم بعد 2و3 ماه باز پوستم چرب شد.اما می کن انگار باید 6 ماه مصرف کنی.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: سه شنبه 2 شهریور 1389, 12:55 pm 

کاربر جدید

نماد کاربر

تاريخ عضويت: پنج شنبه 28 مرداد 1389, 5:55 am

سلام
اسپیرونولاکتون رو چندسال پیش دکتر غدد واسه مشکل موی زاید بهم داد تقریبا 1سال خوردم اما وقتی قطع کردم مشکلم 2 برابر شد.داروی هورمونی که دکتر زنان اکیدا واسم ممنوع کرد چون درمان موقتی.الان واسه مشکلم فقط متفورمین 500 میخورم- قرص قند اما من قند ندارم- و میرم لیزر درمانی هرچندماه یکبار وبا توجه به اینکه موی زاید به کلی رفع نمیشه من راضی هستم.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: سه شنبه 2 شهریور 1389, 1:00 pm 

کاربر جدید

No Avatar

تاريخ عضويت: سه شنبه 2 شهریور 1389, 12:42 pm

با سلام (fl)

من خودم پرستارم شاید بتونم اطلاعات کوچیکی بهتون بدم
برای پر مویی اسپیرونولاکتون حداقل 100 و حداکثر 400 میلی گرم در روز استفاده میشه. حد اقل 1 سال باید به مصرف اون ادامه بدید البته بعد از چند ماه میتونید اثرات اون رو به وضوح ببینید اما برای نتیجه بهتر بعد از 1 سال باید تنها یکی دو جلسه الکترولیز کنید. (wk)

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: سه شنبه 4 آبان 1389, 11:19 am 

کاربر جدید

No Avatar

تاريخ عضويت: چهارشنبه 6 خرداد 1388, 5:28 am

اين قرص كنترل كننده رويش موي زايده من چند سال قبل از اين قرص مصرف كردم موهاي زايدم ازبين نرفت و بعد از چند سال ليزر رو امتحان كردم و از اون نتيجه نگرفتم ، اگر مشكل پلي كيستيك بودن تخمدان روداريد پيشنهاد مي كنم زير بار هزينه ليزر نريد . من نتيجه نگرفتم با وجود اين كه درمان دارويي هم داشتم.

بالا
 مشخصات  

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 9 پست ] 

اطلاعات

جستجو براي:
تعداد صفحات: صفحه 1 از 1

تعداد پست ها:  9 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان مدير انجمن: راحله شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

تاپیک های مشابه

مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. ناباروري(مرجع کامل اطلاعات)

hanieh_hana

2

120

دوشنبه 9 مرداد 1391, 7:42 am

hanieh_hana نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. آنچه باید در مورد قرص های ضد بارداری بدانیم

rozijun

14

176

دوشنبه 22 آبان 1391, 5:09 pm

rozijun نمایش آخرین ارسال

کپی رایت

yukari

این سایت به صورت کامل تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد