صفحه اصلی تالار گفتمان | صفحه اصلی سایت آشپزآنلاین | تبلیغات

¤¤¤  لحظات خوبي را براي شما آرزومنديم.  ¤¤¤

مشاهده پست هاي بدون جواب | نمايش مبحث هاي فعال

نام کاربري:
کلمه عبور:

به ياد داشته باش
فقط در در صفحه اصلي تالار ميتوانيد از ورود سريع استفاده کنيد
 (0 پیامک جدید)
درخواست عضويت   ورود * ورود 

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 138 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  بعدي
forumtools   forumtools
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: چهارشنبه 29 تیر 1390, 4:43 am 

مسئول امور کاربران
مسئول امور کاربران

نماد کاربر

حالت من: Angelic

محبوبیت: 1430

تاريخ عضويت: سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 7:16 am

تشکر کرده اید: 7445 مرتبه

شال گردن

وسایل مورد نیاز جهت بافت شال گردن:

7 کلاف کاموای 100 گرمی نازک

میل شماره ی 5

روش بافت

تکه 1: کار را با 32 دانه شروع کرده، 2 رج ابتدایی را جودانه  ببافید.
سپس در رج های بعدی 4 دانه از رو، 2 دانه از زیر، 6 دانه از رو ( جهت بافت پیچ ) 2 دانه از زیر، 2 دانه از رو، 16 دانه از زیر ( جهت بافت نخودی ) بافته، کار را به همین صورت ادامه دهید.

طرز بافت دانه نخودی : رج اول را به زیر ببافید ( رج بعدی را به رو ببافید )
در رج سوم 3 دانه را یکی کنید. دانه ی بعدی را 3 دانه کنید ( یعنی روی میل 2 بار نخ بیاندازید ) دوباره 3 دانه را یکی کرده، دانه ی بعدی را 3 تا کنید. بدین ترتیب رج مورد نظر را به اتمام برسانید. با این طرز بافت دانه های نخودی در کارتان نمایان خواهند شد. ( البته دقت کنید که دانه های نخودی در رجها بصورت یک درمیان قرار گیرند ).
در هر 10 رج بافت پیچ انداخته و  سپس به بافت نخودی ادامه دهید.
سپس عین موارد ذکر شده دوباره ببافید تا اندازه ی تکه  113 ساتنی متر شود.
تکه 2: از تکه ی بافته شده 180 دانه گرفته روی میل بیاندازید و رج اول آن را به صورت ساده ( از رو ) ببافید.
جهت ایجاد پیلی در روی کار بافت، 2 رج آن را هر 15 دانه یکبار، 2 دانه اضافه کنید تا جمع دانه هایتان به 204 عدد برسد.
204 دانه را 12 سانت بصورت ساده ( از رو ) ببافید. سپس کار را با 3 رج مدل جودانه ببافید و کار را تمام کنید.
سپس دو تکه ی تهیه شده را به یکدیگر بدوزید.

ღ★ღ    ღ★ღ

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: چهارشنبه 29 تیر 1390, 4:50 am 

مسئول امور کاربران
مسئول امور کاربران

نماد کاربر

روش بافت کلاه سبدی

.

میل گرد 41 سانتی (16 اینچ), سایز 4.5 میلی (7 آمریکایی), 4 عدد میل دوسر به همون سایز 7 (اگر میل دوسر در دسترستون نیست میتونید با کمی دقت و حواس جمع از چند میل معمولی به همون سایر 7 استفاده کنید ولی باید دائم کار رو از میل در بیارید و دوباره به میل کنید تا بتونید کلاه رو جمع کنید که اگر کمی دقت کنید خیلی خیلی راحته.

یک کلاف کاموا به رنگ دلخواه. کلفتی کاموا هم معمولی باشه نه کلفت نه نازک. به یک حلقه کوچک هم احتیاج هست که برای علامت گذاری شروع کار ازش استفاده کنید. چون این کلاه بدون درز بافته میشه اگر حلقه رو در شروع کار داخل میل نکنید کم کم یادتون میره که رج چندم هستید و کدوم دونه, دونه اول رج محسوب میشه. (حتی میتونید از یک حلقه نخی با رنگی کاملا متفاوت استفاده کنید.)

برای خودتون اگر این کلاه رو میبافید 80 تا سر بندازید و اگر برای بچه ها میبافید کمی کوچکتر ولی یادتون باشه که باید تعداد دونه سر انداختنتون همیشه مضربی از 8 باشه پس اگر دونه کم میکنید باید 8 تا 8 تا کم کنید و اگر زیاد میکنید هم 8 تا 8 تا اضافه کنید ولی معمولا 80 تا دونه برای یک نفر بزرگسال کافیه.

بعد از سر انداختن در میلگردتون رج اول را شروع میکنید با به هم وصل کردن دو سر کار. برای همین هم میلتون باید 41 سانتی باشه چون اگر بزرگتر باشه دو سر کار رو باید حسابی بکشید تا به هم برسن و کارتون شل میشه.

بنابراین:

4 رج رو کشباف میکنید دو تا زیر و دو تا رو

رج 5 تا 8 رو 4 تا زیر 4 تا رو میبافید. رجها باید با 4 تا رو تمام بشن.

رج 9 تا 12 رو بلعکــس میبافید یعنی 4 تا رو 4 تا زیر و رجها باید با 4 تا زیر تمام بشن.

رج 13 تا 16 تکرار 5 تا 8

رج 17 تا 20 تکرار 9 تا 12

رج 21 تا 24 تکرار 5 تا 8

رج 25 تا 28 تکرار 9 تا 12

رج 29 تا 32 تکرار 5 تا 8

اگر دوست دارید کلاه عمیقتر باشه میتونید 4 تا 4 تا رج اضافه کنید اینجا وگرنه از اینجا به بعد شروع میکنیم به دونه کم کردن تا کلاه سرش جمع بشه.

برای شروع کم کردن دونه هاتون رو از میلگرد وارد 4 میل کنید و همچنان حلقه یا علامت شروع رج رو حفظ کنید.

رج 33, 4 تا رو 2 تا زیر و 2 تای بعدی هم از زیر یکی کنید به همین ترتیب تا پایان رج

رج 34, 4 تا رو 3 تا زیر تا پایان رچ

رج 35, 4 تا رو 1 زیر و 2 تای بعدی هم از زیر یکی کنید و به همین ترتیب تا پایان رج

رج 36, 4 تا رو 2 تا زیر تا پایان

رج 37, 4 تا زیر و 2 تای بعدی هم از رو یکی کنید

رج 38, 4 تا زیر و 1 رو

رج 39, 3 تا زیر و 2 تای بعدی هم از رو یکی کنید.

رج 40, 3 تا زیر و 1 رو

رج 41, 2 تا رو و 2 تای بعدی هم از زیر یکی کنید.

رج 42, 2 تا رو و 1 زیر.

رج 43, 1 رو و 2 تای بعدی هم از زیر یکی کنید.

رج 44, 1 رو و 1 زیر

رج 45, 2 تا رو از زیر یکی کنید تا پایان رج

در اینجا باید براتون 10 تا دونه مونده باشه که کامواتون رو قیچی کنید و از این 10 تا دونه ردش کنید گره بزنید از لابلای داخلی کار رد کنید تا معلوم نباشه.

امیدوارم از این کلاه خوشتون بیاد.

Click this bar to view the original image of 800x600px and 118KB.

Click this bar to view the original image of 800x600px and 117KB.

ღ★ღ    ღ★ღ

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم * Nooshin * تشکر کرده اند:
مرجان5 (جمعه 8 مهر 1390, 9:32 pm), سانتيا (چهارشنبه 18 آبان 1390, 11:02 am), nasrin.gh (چهارشنبه 18 آبان 1390, 2:44 pm)

پستارسال شده در: دوشنبه 31 مرداد 1390, 11:04 am 

کاربر جدید

No Avatar

محبوبیت: 0

تاريخ عضويت: دوشنبه 31 مرداد 1390, 10:33 am

تشکر کرده اید: 0 مرتبه

سلام خانوم نوشين

من سعي کردم از طريق وبلاگتون با شما تماس بگيرم

شما  ميتونيد کسي رو به من معرفي کنيد که يک هفته اي بتونه براي من يک شالگردن ببافه

ممنون ميشم اگه به من معرفيش کني

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: دوشنبه 31 مرداد 1390, 1:42 pm 

برنده مسابقه عکاسی ( 3 بار )

نماد کاربر

حالت من: Happy

محبوبیت: 52

تاريخ عضويت: شنبه 25 دی 1389, 12:15 pm

تشکر کرده اید: 420 مرتبه

ممنون نوشین جان 

منظور از میل گرد همون میل بافتنی ها که بهش سیم وصله؟ 

اگه میتونیداز مراحل عکس بذارید من کاربرد حلقه رو نفهمیدم

تو شاهکار خالقی تحقیر را باور نکن....

بر روی بوم زندگی هر چیز می خواهی بکش زیبا و زشتش پای توست تقدیر را باور نکن.....

تصویر اگر زیبا نبود نقاش خوبی نیستی  از نو دوباره رسم کن تصویر را باور نکن....

خالق تو را شاد آفرید آزاد آزاد آفرید پرواز کن تا آرزو زنجیر را باور نکن........

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: دوشنبه 31 مرداد 1390, 3:29 pm 

مسئول امور کاربران
مسئول امور کاربران

نماد کاربر

helenacarbasi نوشته است:

سلام خانوم نوشين

من سعي کردم از طريق وبلاگتون با شما تماس بگيرم

شما  ميتونيد کسي رو به من معرفي کنيد که يک هفته اي بتونه براي من يک شالگردن ببافه

ممنون ميشم اگه به من معرفيش کني

سلام دوست خوبم متاسفانه چنین کسی رو سراغ ندارم.

ღ★ღ    ღ★ღ

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: دوشنبه 31 مرداد 1390, 3:30 pm 

مسئول امور کاربران
مسئول امور کاربران

نماد کاربر

گل لاله نوشته است:

ممنون نوشین جان 

منظور از میل گرد همون میل بافتنی ها که بهش سیم وصله؟ 

اگه میتونیداز مراحل عکس بذارید من کاربرد حلقه رو نفهمیدم

بله خانومی منظور همون میلهایی هست که به هم وصل هستند.

ღ★ღ    ღ★ღ

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: شنبه 19 شهریور 1390, 5:09 am 

نماد کاربر

تصوير

بر روی بوم زندگی هر چیز می خواهی بکش زیبا و زشتش پای توست تقدیر را باور نکن.....

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم گل لاله تشکر کرده اند:
سانتيا (چهارشنبه 18 آبان 1390, 11:03 am)

پستارسال شده در: جمعه 8 مهر 1390, 7:36 pm 

نماد کاربر

من از روی این دستور برای دختر یک ساله کلاه و شال بافتم که عکسشو بالا گذاشتم

آموزش بافت کلاه و شال گردن برای کوچولوهای نازنین ..... سایز 98 تا 104 برای کودکان 3 و 4 ساله .........

البته کلاهی که تو تصویر می بینید با چهار میل بافته شده که بعدا براتون توضیح میدم ولی من همین کار رو فعلا با دو میل آموزشش رو براتون میذارم ... راستی مرجع بافتنی های من از داخل ژورنالها و مجله های ترکیه است ..... و ترجمه شون با خودم ... واسه همین لطفا منو از ذکر منبع معذور کنید ..... 

برای بافت کلاه :

مواد لازم :
کاموای صورتی ( حتی الامکان پشمی ) 3 کلاف 50 گرمی با ضخامت نرمال 
میل شماره 3

برای شروع 96 دانه سر بگیرید.

بافت را مدل بافت رکن ( ابری ، یا همه رج از زیر شروع میکنیم )
رج اول : همه دانه ها از زیر
رج دوم : همه دانه ها از زیر
رج سوم : همه دانه از زیر
این کار را ادامه میدهیم تا طول بافتمان به 8 سانتیمتر برسد.
به این شکل :

وقتی 8 سانتیمتر رکن بافته شد ، به ترتیب زیر با مدل بافت ( شطرنجی ) ادامه میدهیم .

رج اول :6 دانه از زیر - 6 دانه از رو - 6 دانه از زیر - 6 دانه از رو ......... تا انتهای رج
رج دوم : تکرار رج اول
رج سوم : تکرار رج اول
رج چهارم : تکرار رج اول
رج پنجم : تکرار رج اول
رج ششم : تکرار رج اول
رج هفتم : 6 دانه از رو - 6 دانه از زیر - 6 دانه از رو - 6 دانه از زیر ... تا انتهای رج
رج هشتم : تکرار رج هفتم
رج نهم : تکرار رج هفتم
رج دهم : تکرار رج هفتم
رج یازدهم : تکرار رج هفتم
رج دوازدهم : تکرار رج هفتم
رج سیزدهم : دانه از زیر - 6 دانه از رو - 6 دانه از زیر - 6 دانه از رو ......... تا انتهای رج
رج چهاردهم : تکرار رج سیزدهم
رج پانزدهم : تکرار رج سیزدهم
رج شانزدهم : تکرار رج سیزدهم
رج هفدهم : تکرار رج سیزدهم
رج هجدهم : تکرار رج سیزدهم
رج نوزدهم : 6 دانه از رو - 6 دانه از زیر - 6 دانه از رو - 6 دانه از زیر ... تا انتهای رج
رج بیستم : تکرار رج نوزدهم
رج بیست و یکم : تکرار رج نوزدهم
رج بیست و دوم : تکرار رج نوزدهم
رج بیست و سوم : تکرار رج نوزدهم
رج بیست و چهارم : تکرار رج نوزدهم

الان باید طول بافتنیتون حدودا به 15 سانتی متر رسیده باشه از اول تا آخر 

چند تا سنجاق قفلی بردارین و دانه 2 - 14 - 26 - 38 - 50 - 62 - 74 - 86 با وصل کردن سنجاق قفلی به این دونه ها علامت بزنید ( اینا دونه هایی هستند که باید با دونه جلوییشون دو تا یکی بشن ..... یعنی دو تا رو با هم از زیر ببافیم).

رج بیست و پنجم : یک دانه از زیر - دو دانه را با هم از زیر ببافید - سه دانه از زیر - 6 دانه از رو - 1 دانه از زیر - دو دانه را با هم از زیر ببافید - سه دانه از زیر - 6 دانه از رو ... به همین ترتیب تا انتهای رج ...... سنجاقهایی که زدیم باعث میشه که جایی رو که قراره دو تا دونه از زیر با هم یکی بشه رو گم نکنیم ......... دانه سنجاق دار با دانه بعدیش یکی میشه 

در این مرحله تعداد دانه های شما باید به 88 دانه رسیده باشد.

لطفا تا مرحله بعد سنجاق ها را از روی بافت باز نکنید.

رج بیست و ششم : 6 دانه از زیر - 5 دانه از رو - 6 دانه از زیر - 5 دانه از رو ..... تا انتهای رج
رج بیست و هفتم : 5 دانه از زیر - 6 دانه از رو - 5 دانه از زیر - 6 دانه از رو ..... تا انتهای رج
رج بیست و هشتم : 6 دانه از زیر - 5 دانه از رو - 6 دانه از زیر - 5 دانه از رو ..... تا انتهای رج
رج بیست و نهم : 1 دانه از زیر - دو دانه را از زیر با هم ببافید - 2 دانه از زیر - 6 دانه از رو - 1 دانه از زیر -دو دانه را از زیر با هم ببافید - 2 دانه از زیر - 6 دانه از رو - تا انتهای رج به همین ترتیب ببافید ..............

در این مرحله تعداد دانه های شما باید به 80 دانه رسیده باشد.

رج سی ام : 6 دانه از زیر - 4 دانه از رو - 6 دانه از زیر - 4 دانه از رو ....... تا انتهای رج
رج سی و یکم : 4 دانه از رو - 6 دانه از زیر - 4 دانه از رو - 6 دانه از زیر ...... تا انتهای رج
رج سی و دوم : 6 دانه از رو - 1 دانه از زیر - دو دانه را از زیر با هم ببافید - 1 دانه از زیر - 6 دانه از رو - 1 دانه از زیر - دو دانه را از زیر با هم ببافید - 2 دانه از زیر - 6 دانه از رو .. تا انتهای رج به همین ترتیب ببافید ............

در این مرحله تعداد دانه های شما باید به 72 دانه رسیده باشد.

رج سي و سوم : 3 دانه از رو - 6 دانه از زير - 3 دانه از رو - 6 دانه از زير ... تا انتهاي رج به همين ترتيب ببافيد
رج سي و چهارم : 6 دانه از رو - 3 دانه از زير - 6 دانه از رو - 3 دانه از زير ... تا انتهاي رج به همين ترتيب ببافيد
رج سي و پنجم : 3 دانه از رو - 6 دانه از زير - 3 دانه از رو - 6 دانه از زير ... تا انتهاي رج به همين ترتيب ببافيد
رج سي و ششم : 6 دانه از رو - 1 دانه از زير - دو دانه را از زير با هم ببافيد - 6 دانه از رو - 1 دانه از زير - دو دانه را از زير با هم ببافيد - 6 دانه از رو .... به همين ترتيب تا انتهاي رج ادامه دهيد 

در این مرحله تعداد دانه های شما باید به 64 دانه رسیده باشد.

رج سي و هفتم : 2 دانه از زير - 6 دانه از رو - 2 دانه از زير - 6 دانه از رو ... به همين ترتيب تا انتهاي رج ببافيد
رج سي و هشتم : 6 دانه از زير - 2 دانه از رو - 6 دانه از زير - 2 دانه از رو.... به همين ترتيب تا انتهاي رج ببافيد

در اين مرحله شما 38 رج بافته ايد و تعداد دانه هايتان به 64 دانه رسيده ..... حالا سنجاقهاي علامتگذاري را درآوريد و دوباره در دانه هايي كه ذكر ميشود علامت بزنيد .......

چند تا سنجاق قفلی بردارین و دانه هاي 4- 12- 20- 36- 44- 52- 60 را با وصل کردن سنجاق قفلی به این دونه ها علامت بزنید ( اینا دونه هایی هستند که باید با دونه جلوییشون دو تا یکی بشن ..... یعنی دو تا رو با هم ببافيم).

رج سي و نهم : 2 دانه از زير - 1 دانه از رو - دو دانه را با هم از رو ببافيد - 3 دانه از رو - 2 دانه از زير - 1 دانه از رو - دو دانه را با هم از رو ببافيد - 3 دانه از رو - 2 دانه از زير ......... به همين ترتيب تا انتهاي رج را ببافيد.

رج چهلم : 5 دانه از زير - 2 دانه از رو - 5 دانه از زير - 2 دانه از رو ......... تا انتهاي رج به همين ترتيب ببافيد

در این مرحله تعداد دانه های شما باید به 56 دانه رسیده باشد.

رج چهل و يكم : 2 دانه از زير - 1 دانه از رو - دو دانه را با هم از رو ببافيد - 2 دانه از رو - 2 دانه از رو - 2 دانه از زير - 1 دانه از رو - دو دانه را با هم از رو ببافيد - 2 دانه از رو - 2 دانه از زير به همين ترتيب تا انتهاي رج ادامه ميدهيد.
رج چهل و دوم : 4 دانه از زير - 2 دانه از رو - 4 دانه از زير - 2 دانه از رو ... به همين ترتيب تا انتهاي رج ميبافيد

در این مرحله تعداد دانه های شما باید به 48 دانه رسیده باشد.

رج چهل و سوم : 2 دانه از رو - 1 دانه از زير - دو دانه را با هم از زير ببافيد - 1 دانه از زير - 2 دانه از رو - 1 دانه از زير - دو دانه را با هم از زير ببافيد - 1 دانه از زير - 2 دانه از رو ........ به همين ترتيب تا انتهاي رج ببافيد

رج چهل و چهارم : 3 دانه از رو - 2 دانه از زير - 3 دانه از رو - 2 دانه از زير .... تا انتهاي رج به همين ترتيب ببافيد

در این مرحله تعداد دانه های شما باید به 40دانه رسیده باشد.

رج چهل و پنجم : 2 دانه از رو - 1 دانه از زير - دو دانه را با هم از زير ببافيد - 2 دانه از رو - 1 دانه از زير - دو دانه را با هم از زير ببافيد - 2 دانه از رو ........... به همين ترتيب تا انتهاي رج ببافيد
رج چهل و ششم : 2 دانه از رو - 2 دانه از زير - 2 دانه از رو - 2 دانه از زير ... به هميت ترتيب تا انتهاي رج ببافيد

در این مرحله تعداد دانه های شما باید به 32 دانه رسیده باشد.

رج چهل و هفتم : 2 دانه از رو - دو دانه را با هم از زير ببافيد - 2 دانه از رو - دو دانه را با هم از زير ببافيد - 2 دانه از رو ..... به همين ترتيب تا انتهاي رج را ببافيد

در این مرحله تعداد دانه های شما باید به 24 دانه رسیده باشد.

رج چهل و هشتم : دو دانه را با هم از رو ببافيد - 1 دانه از زير - دو دانه را با هم از رو ببافيد - 1 دانه از زير .......... به هميت ترتيب تا انتهاي رج را ببافيد

در این مرحله تعداد دانه های شما باید به 16 دانه رسیده باشد.

به وسيه يك رشته كاموا و يك سوزن تمام دانه ها را از روي ميل به روي رشته نخ منتقل ميكنيم .........

بافت را با اتوی نیم گرم اتو میکنیم .... البته حتما باید یک پارچه روی بافتمان بیاندازیم و حرارت اتو هم فقط نیم گرم باشد و داغ نباشد ....... 

پس از اتو کردن بافت را دولا میکنیم و به وسیه نخ و سوزن بافتنی یا همان سوزن کوبلن دوزی از انتهای بافت یعنی از قسمت بالای کلاه شروع به دوخت میکنیم و بهتر این است که ابتدا کوک بزنیم تا دانه ها جابه جا دوخته نشود ... و تا قسمت بافت ابری میدوزیم . وقتی به قسمت بافت ابری رسیدیم نخ را به پشت کار میبریم و از پشت کار شروع به دوخت میکنیم ...... چون وقتی لبه کلاه بر میگردد دوخت آن باید در پشت کار قرار گیرد و دیده نشود

در انتها دوخت را سفت میکنیم یعنی چند بار تکرار میکنیم و برای تمیزتر شدن کارمان نخ را از بین دانه ها بطور مورب رد میکنیم و سپس قیچی میکنیم .........

حالا برای بستن انتهای کلاه ، همان نخی را که از داخل دانه ها رد کرده بودیم میکشیم و محکم گره میزنیم و کاموای اصلی بافت را نیز به وسیله نخ و سوزن سفت میکنیم .......

حال برای زیباتر شدن کارمان همانطور که در تصویر اصلی هم مشاهده میشود یک ریسمان به طول 60 سانتی متر درست میکنیم با نخ 6 لا و دو عدد توپک کوچک درست کرده و به دو سر ریسمان گره میزنیم ........ آموزش درست کردن ریسمان قبلا داده شده 

آموزش درست کردن ریسمان

اگر کلاه را برای آقا پسرهای خوشگلتون میخواین بهتره به جای ریسمان فقط از منگوله یا توپک در انتهای کلاه استفاده کنید آموزش درست کردن منگوله یا توپک : آموزش 

و این هم کلاه بافته شده .......... البته من ریسمانهام رو خیلی باریک گرفتم و انتهاشونو گره زدم و به جای توپک در دو سر ریسمان همون نخهای خود ریسمان رو از هم باز کردم و پوش دادم ....... ولی در آموزش اصلی همونطوریه که خدمتتون گفتم ......

ریسمان رو باید یه تیکه درست کنید و وقتی از داخل سوراخ رد کردید دوباره بیرون بکشید طوری که به دونها قلاب بشه و ریسمانتونم دو لا بشه .........

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم گل لاله تشکر کرده اند:
مرجان5 (جمعه 8 مهر 1390, 9:31 pm), سانتيا (چهارشنبه 18 آبان 1390, 11:01 am)

پستارسال شده در: جمعه 8 مهر 1390, 9:30 pm 

کاربر جدید

No Avatar

حالت من: Brooding

محبوبیت: 3

تاريخ عضويت: دوشنبه 9 اسفند 1389, 4:10 pm

تشکر کرده اید: 415 مرتبه

نوشین جون

گل لاله جون

دست گلتان دردنکنه ممنون که به این خوبی بافت کلاه وشال گردن را توضیح دادید منم شروع به بافت کردم بااینکه وقتم خیلی کمه  آخه دختری از 3 مهر رفته پیش دبستان واسش میخوام کلاه وشال گردن ودستکش ببافم   دوستای گلم ممنون

دوست داشتن را باید ازکودکان بیاموزیم

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم مرجان5 تشکر کرده اند:
* Nooshin * (يکشنبه 10 مهر 1390, 5:56 am)

پستارسال شده در: چهارشنبه 27 مهر 1390, 8:18 am 

مدیر سابق و برنده مسابقه آشپزی
مدیر سابق و برنده مسابقه آشپزی

نماد کاربر

حالت من: Cloud_9

محبوبیت: 188

تاريخ عضويت: شنبه 4 مهر 1388, 9:07 am

تشکر کرده اید: 2617 مرتبه

روش بافت این شال گردن زیبا و متفاوت !

هنگامی که بافتن باریکه ای شبیه به آنچه در تصویر زیر نشان داده شده است را یاد گرفتید، یک دونه را از رو بافته و دونه ی دیگر را از زیر. برای آنکه بتوان این شال را پوشید، یکی از دونه ها را از هر یک از حلقه ها، هنگامی که سمت جلو را می بافید، نبافته و به حال خود رها بگذارید.

مرحله 1:
3 دونه بیاندازید.

مرحله 2:
رج 1: 2 دونه را بافته و دونه ی آخر را نبافته و به حال خود رها بگذارید.

مرحله 3:
رج 2: با نخ کاموایی که در پشت میل قرار دارد، یک دونه را بافته و سپس یک دونه زیاد کنید (روش اضافه کردن را در تصویر ببینید)؛ دونه ی بعدی را بافته و دونه ی آخر را نبافته و به حال خود رها بگذارید.

مرحله 4:
رج 3: با نخ کاموایی که در پشت میل قرار دارد، یک دونه را بافته و سپس یک دونه زیاد کنید، این کار را تا دونه ی ما قبل آخر ادامه دهید. دونه ی آخر را نبافته و به حال خود رها بگذارید.

مرحله 5:
رج 3 را به همان شکل ادامه دهید، تا زمانی که تعداد دونه های شما به عدد 24 رسید. (در این هنگام پهنای بافتی شما باید حدود 12 سانتی متر باشد).

مرحله 6:
حال بدون اضافه کردن دونه ای و با همان 24 عدد دونه، بافتی خود را ادامه دهید تا شال گردن به 10 سانتی متر برسد. بخاطر بسپارید که دونه ی آخر را نباید ببافید.

مرحله 7:
حال بافتی را به دو قسمت تقسیم کنید (روش تقسیم کردن را در تصویر مشاهده کنید). هنگامی که این کار را تمام کردید، نیمی از دونه ها بر روی میل های دو طرفه و نیمی دیگر بر روی میل های خودتان قرار می گیرد.

مرحله 8:
حال دونه هایی را که بر روی میل های خودتان قرار دارند، ببافید (به دونه های قرار گرفته بر روی میل های دو طرفه کاری نداشته باشید). بخاطر بسپارید که دونه ی آخر را نباید ببافید. حدود 4 سانتی متر ببافید. حال این دونه ها را در یک نخ کرده و به حال خود بگذارید. کاموا را یا قیچی ببرید. مطمئن شوید که به میزان کافی کاموا بگذارید. چون دوباره به این دونه ها بر می گردیم.

مرحله 9:
حال همین کار را برای دونه هایی که بر روی میل های دو طرفه قرار دارند، تکرار کنید. درست به همان صورت.

مرحله 10:
حال تمام دونه ها را بر روی یک میل قرار دهید. و بافتن را به این ترتیب ادامه دهید: یک میل بردارید، یک دونه از میل دو طرفه در این میل بیاندازید، سپس یک دونه از میلی که از ابتدا در دست داشتید. این کار را ادامه دهید تا تمام دونه ها در میل قرار بگیرند.

مرحله 11:
حال بافتن را شروع کرده و ادامه دهید. بخاطر بسپارید که دونه ی آخر را نباید ببافید. بافتن را تا حدود 40 سانتی متر دیگر ادامه دهید. ( برای آنکه سایز شال گردن مناسب باشد، اگر برای کودک می بافید، سانتی مترهای کمتری ببافید و اگر برای بزرگسال می بافید، سانتی مترهای بیشتری ببافید).

مرحله 12:
حال دوباره مرحله ی 7 را تکرار کنید. دونه ها را به دو بخش مساوی تقسیم کرده و در دو میل جداگانه قرار دهید.

مرحله 13:
حال دوباره مراحل 8، 9 و 10 را تکرار کنید.

مرحله 14:
در این مرحله به بافتن ادامه دهید. بخاطر بسپارید که دونه ی آخر را نباید ببافید. حدود 6 سانتی متر دیگر ببافید.

مرحله 15:
پایان کار: یک دونه را ببافید، حال کم کردن دونه ها را شروع کنید (چگونه کم کردن را در تصویر مشاهده کنید)، و کار بافتن را به همین ترتیب ادامه دهید تا رج تمام شود. بخاطر بسپارید که دونه ی آخر را نباید ببافید. این کار را به همین ترتیب ادامه دهید تا در آخر تنها 3 دونه باقی بماند. حال دونه های باقی مانده را کور کنید. با استفاده از سوزن ملیله دوزی، انتهاهای شال بافته شده را مرتب کنید.

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم راحيل تشکر کرده اند:
ato (شنبه 30 مهر 1390, 5:37 am), سانتيا (چهارشنبه 18 آبان 1390, 11:03 am), خندان (چهارشنبه 18 آبان 1390, 11:23 am)

پستارسال شده در: چهارشنبه 18 آبان 1390, 10:46 am 

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

No Avatar

محبوبیت: 62

تاريخ عضويت: دوشنبه 2 آبان 1390, 9:12 am

تشکر کرده اید: 1107 مرتبه

نوشین جونم می شه واسم دستوره بافت یه کلاه خوشگل با عکس و برام بزاری,بعضی پست های قبلت عکساش باز نمیشه منم نمیدونم مثلا کلاهه ملوانی یا حصیری... چه شکلیه !

این کلاهی که شبیه کلاهه نقاشاست اسمش چیه؟؟؟(اینا رو واسه مامانی می خوام)

آسمان سربی رنگ.
من درون قفس سرد اتاقم
دلتنگ.
می پرد مرغ نگاهم
تا دور.

آه باران باران
پر مرغان نگاهم را شست.

از دل من اما
چه کسی
نقش ترا خواهد شست؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: چهارشنبه 18 آبان 1390, 10:47 am 

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

No Avatar

یا این کلاهه فرانسوی چه شکلیه؟؟؟

آسمان سربی رنگ.
من درون قفس سرد اتاقم
دلتنگ.
می پرد مرغ نگاهم
تا دور.

آه باران باران
پر مرغان نگاهم را شست.

از دل من اما
چه کسی
نقش ترا خواهد شست؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: چهارشنبه 18 آبان 1390, 11:05 am 

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

نماد کاربر

حالت من: Lurking

محبوبیت: 18

تاريخ عضويت: سه شنبه 21 تیر 1390, 5:28 am

تشکر کرده اید: 264 مرتبه

من ميخواستم واسه دختر دوستم كه چهار ماهشه يه چيز بگيرم

حالا به فكرم رسيده يه شال و كلاه اينطوري ببافم واسش خوشكله خيلي

اندازه ها چي؟ دور سر و اينا؟راهنماييم ميكنيد تا ان هديه رو بتونم بدم بهش

يه نظر واسه دخمل چهار ماهه چه رنگي ببافم ؟سفييييده

LilySlim Weight loss tickers

همیشه آخر همه چیز خوب تموم میشه، اگه نشد بدون آخرش نرسیده."  چارلی چاپلین"

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: چهارشنبه 18 آبان 1390, 2:05 pm 

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

نماد کاربر

محبوبیت: 10

تاريخ عضويت: سه شنبه 16 تیر 1388, 1:51 pm

تشکر کرده اید: 506 مرتبه

راحيل نوشته است:

هنگامی که بافتن باریکه ای شبیه به آنچه در تصویر زیر نشان داده شده است را یاد گرفتید، یک دونه را از رو بافته و دونه ی دیگر را از زیر. برای آنکه بتوان این شال را پوشید، یکی از دونه ها را از هر یک از حلقه ها، هنگامی که سمت جلو را می بافید، نبافته و به حال خود رها بگذارید.

مرحله 1:
3 دونه بیاندازید.

مرحله 2:
رج 1: 2 دونه را بافته و دونه ی آخر را نبافته و به حال خود رها بگذارید.

مرحله 3:
رج 2: با نخ کاموایی که در پشت میل قرار دارد، یک دونه را بافته و سپس یک دونه زیاد کنید (روش اضافه کردن را در تصویر ببینید)؛ دونه ی بعدی را بافته و دونه ی آخر را نبافته و به حال خود رها بگذارید.

مرحله 4:
رج 3: با نخ کاموایی که در پشت میل قرار دارد، یک دونه را بافته و سپس یک دونه زیاد کنید، این کار را تا دونه ی ما قبل آخر ادامه دهید. دونه ی آخر را نبافته و به حال خود رها بگذارید.

مرحله 5:
رج 3 را به همان شکل ادامه دهید، تا زمانی که تعداد دونه های شما به عدد 24 رسید. (در این هنگام پهنای بافتی شما باید حدود 12 سانتی متر باشد).

مرحله 6:
حال بدون اضافه کردن دونه ای و با همان 24 عدد دونه، بافتی خود را ادامه دهید تا شال گردن به 10 سانتی متر برسد. بخاطر بسپارید که دونه ی آخر را نباید ببافید.

مرحله 7:
حال بافتی را به دو قسمت تقسیم کنید (روش تقسیم کردن را در تصویر مشاهده کنید). هنگامی که این کار را تمام کردید، نیمی از دونه ها بر روی میل های دو طرفه و نیمی دیگر بر روی میل های خودتان قرار می گیرد.

مرحله 8:
حال دونه هایی را که بر روی میل های خودتان قرار دارند، ببافید (به دونه های قرار گرفته بر روی میل های دو طرفه کاری نداشته باشید). بخاطر بسپارید که دونه ی آخر را نباید ببافید. حدود 4 سانتی متر ببافید. حال این دونه ها را در یک نخ کرده و به حال خود بگذارید. کاموا را یا قیچی ببرید. مطمئن شوید که به میزان کافی کاموا بگذارید. چون دوباره به این دونه ها بر می گردیم.

مرحله 9:
حال همین کار را برای دونه هایی که بر روی میل های دو طرفه قرار دارند، تکرار کنید. درست به همان صورت.

مرحله 10:
حال تمام دونه ها را بر روی یک میل قرار دهید. و بافتن را به این ترتیب ادامه دهید: یک میل بردارید، یک دونه از میل دو طرفه در این میل بیاندازید، سپس یک دونه از میلی که از ابتدا در دست داشتید. این کار را ادامه دهید تا تمام دونه ها در میل قرار بگیرند.

مرحله 11:
حال بافتن را شروع کرده و ادامه دهید. بخاطر بسپارید که دونه ی آخر را نباید ببافید. بافتن را تا حدود 40 سانتی متر دیگر ادامه دهید. ( برای آنکه سایز شال گردن مناسب باشد، اگر برای کودک می بافید، سانتی مترهای کمتری ببافید و اگر برای بزرگسال می بافید، سانتی مترهای بیشتری ببافید).

مرحله 12:
حال دوباره مرحله ی 7 را تکرار کنید. دونه ها را به دو بخش مساوی تقسیم کرده و در دو میل جداگانه قرار دهید.

مرحله 13:
حال دوباره مراحل 8، 9 و 10 را تکرار کنید.

مرحله 14:
در این مرحله به بافتن ادامه دهید. بخاطر بسپارید که دونه ی آخر را نباید ببافید. حدود 6 سانتی متر دیگر ببافید.

مرحله 15:
پایان کار: یک دونه را ببافید، حال کم کردن دونه ها را شروع کنید (چگونه کم کردن را در تصویر مشاهده کنید)، و کار بافتن را به همین ترتیب ادامه دهید تا رج تمام شود. بخاطر بسپارید که دونه ی آخر را نباید ببافید. این کار را به همین ترتیب ادامه دهید تا در آخر تنها 3 دونه باقی بماند. حال دونه های باقی مانده را کور کنید. با استفاده از سوزن ملیله دوزی، انتهاهای شال بافته شده را مرتب کنید.

من متوجه نمیشوم که بافت را چطور شروع کنم

ویکتور هوگو: هر اموزشگاهی که باز کنید در زندانی را بسته اید

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: پنج شنبه 19 آبان 1390, 8:55 am 

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

No Avatar

نوشین جون لطفا راهنماییمون کن,منم آموزش بافت شال و کلاه خوشگل می خوام.فرانسوی.لطفا.

آسمان سربی رنگ.
من درون قفس سرد اتاقم
دلتنگ.
می پرد مرغ نگاهم
تا دور.

آه باران باران
پر مرغان نگاهم را شست.

از دل من اما
چه کسی
نقش ترا خواهد شست؟

بالا
 مشخصات  

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 138 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  بعدي

اطلاعات

جستجو براي:
تعداد صفحات: صفحه 2 از 10

تعداد پست ها:  138 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان مدير انجمن: هاني عسل شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

تاپیک های مشابه

مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) دستکش یا ساق دست بافتنی

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

rozijun

16

1176

جمعه 8 دی 1391, 2:12 pm

M E H R نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) مدلهای کلاه کودک

par4parvaz

4

2563

چهارشنبه 26 مهر 1391, 5:21 am

ato نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) فقط عکس شال گردن های فانتزی

سهیلا سادات

2

390

چهارشنبه 29 آذر 1391, 8:22 pm

سهیلا سادات نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. بافت پانچو

طناز1234

3

2797

پنج شنبه 10 آذر 1390, 9:33 pm

Manya* نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. بافت بلوز یقه چپ و راست